Strona główna POWIATY Event na pożegnanie wakacji

Event na pożegnanie wakacji

 

Wakacje nieubłaganie dobiegają końca. Wraz z nimi kończą się także atrakcje, które zaplanowało Stowarzyszenie Sigma Staszów wspólnie z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Staszowie, Urzędem Miasta i Gminy w Staszowie, Ministerstwem Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego.

Stowarzyszenie Sigma Staszów chce rekreacyjnie zakończyć wakacje. W związku z tym przygotowało specjalne wydarzenie, które będzie ich oficjalnym zwieńczeniem.

Wydarzenie odbędzie się na terenie Parku Miejskiego im. Górników Siarkowych w Staszowie i rozpocznie się 27 sierpnia o godzinie 14:00.

Event będzie połączeniem zabaw, będących wspomnieniem wakacyjnych przygód z przygotowaniami do nowych wyzwań, jakie czekają na Was w szkołach. Warto wziąć udział w imprezie, bo za sprawą jej programu z pewnością nikt nie będzie narzekał na nudę.

Wydarzenie ma charakter familijny. Nie zabraknie wspólnych gier i zabaw. W programie eventu tradycyjnie znajdzie się konkurs plastyczny. Tym razem spróbujemy wykonać prace w formie swoistego albumu czy obrazu z wakacji oraz wyobrażeń na temat wymarzonej szkoły. W naszej zabawie nie może zabraknąć oczywiście konkurencji sportowych. Zaplanowaliśmy znane już Wam wyścigów rzędów i przeciąganie liny. Będzie na sportowo i na kolorowo. Na terenach zielonych Parku im. Górników Siarkowych na mieszkańców czekać będą wyjątkowe atrakcje. Zainteresowani spróbują swoich sił w takich konkurencjach, jak:

– Dmuchany Dart – to super zabawa dla dzieci i dorosłych polegająca celnym rzucie do celu.

– Refleksomierz – miernik refleksu to super zabawa dla dzieci i dorosłych. Gra polega na jak najszybszym gaszeniu losowo pojawiających się światełek w określonym czasie.

– Tor przeszkód – ZEGAR – zabawa polega na utrzymaniu równowagi podskakując nad wskazówką zegara jak najdłużej.

– Ruroskoczki – nadmuchane urządzenia, przeznaczone do przeprowadzania konkursów zespołowych – aby przemieścić się do przodu, czteroosobowy zespół musi jednocześnie wykonać podskok wprzód.

– Monster Smash – pozwala zarówno dzieciom, jak i dorosłym poznać swój refleks i spostrzegawczość w bezpośrednim pojedynku. Wystarczy przyciskać podświetlone przyciski w odpowiednim momencie.

– Spodnie trzyosobowe – spodnie do biegania w trójkę.

– Stół do siłowania na rękę – zawodnicy stają naprzeciw siebie, zwierają dłonie w uścisk i trzymając łokcie na płaskiej powierzchni starają się przeciągnąć dłoń przeciwnika w dół.

Dla uczestników eventu przygotowaliśmy drobne upominki. Po każdej konkurencji będzie możliwość otrzymania pieczątki do „Sportowego Paszportu”. Zebranie jak największej ilości pieczątek gwarantuje nagrodę niespodziankę!

O godzinie 16:00 do eventu dołączy Eksplozja Kolorów. Jest to zabawa polegająca na obsypywaniu się i wyrzucaniu w górę kolorowego pudru, który tworzy wielką chmurę barw. Tysiące osób wspólnie odliczając od 10 do 0 w jednym momencie wyrzuca kolory w górę ciesząc się i śmiejąc razem z przyjaciółmi i rodziną. Będzie to nie tylko idealna okazja do spotkań ze znajomymi i rodziną jak również do aktywnego uczestnictwa.

W sobotę, 27 sierpnia chcielibyśmy Wam podziękować za wspólne chwile, dlatego zapraszamy na „Event na Pożegnanie Wakacji” do Parku Miejskiego im. Górników Siarkowych w Staszowie.
Startujemy o godz. 14:00.

staszow.pl