Strona główna POWIATY Elektronicy z Połańca zwycięzcami Ogólnopolskiego Konkursu MOC NA START!!!

Elektronicy z Połańca zwycięzcami Ogólnopolskiego Konkursu MOC NA START!!!

Uczniowie Mieszko Trytek i Piotr Moryto (Technikum Elektroniczne w Połańcu) zostali laureatami konkursu organizowanego przez lidera rynku energetycznego w Polsce firmę ENEA S.A. Ich praca: „Ekologiczne miasto przyszłości”, prezentująca wizję energetyki za 50 lat, zdobyła ex aequo pierwsze miejsce wraz z pracami 2 innych zespołów. Jury pod nagrodziło trzy najlepsze prace i sposób ich prezentacji, nie różnicując zdobywców podium – doceniono niezwykle wysoki i wyrównany poziom uczestników ścisłego finału.
Finał konkursu odbył się 11.12.2019 w Centrum Wykładowym Politechniki Poznańskiej. Uczniowie z Połańca byli najmłodszymi uczestnikami (I klasa Technikum). W skład jury konkursu wchodzili najwyższej klasy specjaliści z m.in. ENEA Operator, ENEA Dystrybucja, SEP. naukowcy Wydziału Energetyki (włącznie z prorektorem Politechniki Poznańskiej).
Zespół z połanieckiego ELEKTRONIKA, mocno wspierali swoją obecnością na widowni m.in. Leszek Guzal (v-ce starosta powiatu staszowskiego), Lech Żak (prezes ENEA Połaniec), Marcin Kaczmarczyk (doradca prezesa ENEA Połaniec), nauczyciele i koledzy ze szkoły.
Mieszko i Piotrek, otrzymali czeki po 3000 PLN, które przeznaczą (zgodnie z umową stypendialną) na zakup laptopów oraz wyjazd naukowy do Zjednoczonych Emiratów Arabskich do Abu Dhabi i Masdaru (rozwiązania stosowane w tych miastach stanowiły inspirację do Ich pracy) oraz odwiedzą EXPO 2020 (Wystawa Światowa w Dubaju).
Dziękujemy bardzo Panu Mariuszowi Kowalikowi za pomoc w realizacji filmu wspierającego prezentację i Panu Sławkowi Rakowskiemu za udostępnione materiały.
www.portal.polaniec.eu