Strona główna POWIATY mielecki Ekstra Talent po raz pierwszy w Mielcu!

Ekstra Talent po raz pierwszy w Mielcu!

„Ekstra Talent” to ogólnopolski projekt promocji sportu realizowany od pięciu lat wspólnie przez Fundację Ekstraklasy i Ministerstwo Sportu. Celem imprezy jest promowanie piłki nożnej wśród najmłodszych, kształtowanie zdrowego, aktywnego trybu życia, wychowanie poprzez sport, a także zachęcanie do rozwoju piłkarskich umiejętności w ramach akademii piłkarskich tworzonych przez kluby Ekstraklasy.

„Ekstra Talent” zawitał do Mielca po raz pierwszy. Oprócz zmagań sportowych na uczestników czekało także sporo atrakcji. W mieleckim turnieju wzięły udział drużyny: AP PGE FKS Stal Mielec, AP „Piłkarskie Nadzieje”, DAP Dębica, Termalica Nieciecza, Chemik Pustków, Stal Rzeszów, LPFA Nowa Dęba i SMS Rzeszów. Zawodników podczas zmagań odwiedził Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewki.

Uczestnicy „Ekstra Talentu” nie tylko mierzą się z rówieśnikami w wyjątkowym turnieju rozgrywanym na profesjonalnych obiektach. Każde dziecko przechodzi także testy sprawnościowe według ogólnoeuropejskiego wzoru EUROFIT, które sprowadzają się do trzech ćwiczeń: zwis na ugiętych rękach, bieg wahadłowy 10 razy 5 metrów i bieg wytrzymałościowy, czyli tzw. bip-test. Testy te, przeprowadzone ze wsparciem kadry naukowej Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, pozwolą zebrać informacje na temat poziomu sprawności fizycznej młodzieży w kategorii wiekowej U-12.

 

www.mielec.pl