Strona główna POWIATY EkoMasa krytyczna na kółkach na otwarcie obwodnicy

EkoMasa krytyczna na kółkach na otwarcie obwodnicy

Rowerzyści, osoby na hulajnogach, wrotkach, deskorolkach i wszystkich innych eko-pojazdach będą mieli okazję dokonać otwarcia naszej obwodnicy już w najbliższą sobotę 15 majaO godzinie 13.30 rusza EkoMasa krytyczna na kółkach. Dla wszystkich aktywnych uczestników przewidziane są pamiątkowe gadżety. 

Na dystansie blisko 7 km przejedziemy obwodnicą Stalowej Woli i Niska, by zainaugurować jej otwarcie już w najbliższą sobotę. Start i meta zlokalizowane będą przy wjeździe obok Galerii VIVO!. Nie zapomnijcie zabrać ze sobą swoich eko-pojazdów, by móc uczestniczyć z nami we wspólnym otwarciu naszej obwodnicy. 

To nie jedyne atrakcje przewidziane na 15 maja. O 11.00 wystartuje wyścig grupy kolarskiej VOSTER „Stalowa Strzała 24 km”, a po nim Uliczny Bieg Obwodnicą „Bezpieczni na drodze”. Na koniec parada motocykli, samochodów zabytkowych i ciągników siodłowych zainicjuje ruch kołowy na nowej arterii. Ponadto w programie wydarzenia zaplanowane jest darmowe, rodzinne grillowanie z watą cukrową i popcornem.  

Organizatorami wydarzenia są: Andrzej Adamczyk Minister Infrastruktury, Rafał Weber Wiceminister Infrastruktury, Lucjusz Nadbereżny Prezydent Miasta Stalowej Woli, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, firma Mostostal, Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli i Stalowowolski Klub Biegacza.  

Przypominamy, że obwodnica Stalowej Woli jest drogą szybkiego ruchu, z ograniczeniem prędkości do 70 km/h i przeznaczeniem dla ruchu kołowego. W jej ciągu nie ma też chodników i ścieżek rowerowych. Apelujemy więc o ostrożność w czasie wydarzenia i przede wszystkim już po otwarciu arterii.  

OtwieraMY OBWODNICĘ Stalowej Woli i Niska
15 maja 2021 / sobota wjazd od ul. Chopina / Galeria Vivo 

11:00 – Grupa kolarska VOSTER – Wyścig „Stalowa Strzała 24 km”

12:00 – Uliczny Bieg Obwodnicą „Bezpieczni na drodze” – 6,8 km / kat. 16-29, 30-49, 50+ / po biegu dekoracja zwycięzców  

13:30 – EkoMasa krytyczna na kółkach – 6,8 km / rowery, hulajnogi, rolki, wrotki, deskorolki, eko-pojazdy /  

14:00 – Parada motocykli, samochodów zabytkowych i ciągników siodłowych – Otwarcie obwodnicy  

DARMOWE ATRAKCJE: RODZINNE GRILLOWANIE, WATA CUKROWA, POPCORN  

 

www.stalowawola.pl