Strona główna POWIATY mielecki Ekologia jest fajna!

Ekologia jest fajna!

Gmina Wadowice Górne włączyła się w proekologiczną akcję mieleckiego starostwa kierowaną do młodych mieszkańców powiatu.

W trakcie ferii zimowych Samorządowy Ośrodek Kultury i Rekreacji gminy Wadowice Górne zorganizował panele warsztatowe, których tematem przewodnim była ekologia.
Zajęcia odbywały się pod wspólnym tytułem „EKOLOGIA JEST FAJNA”.

W zamyśle organizatorów zajęcia przygotowane w formie wspólnej zabawy, miały na celu zwiększyć poziom świadomości ekologicznej, propagowanie idei proekologicznego stylu życia, zasad prawidłowej segregacji odpadów.
Animatorzy zajęć przy tej okazji starali się nakierować uczestników zajęć na odkrywanie własnych zdolności i możliwości manualnych, a także rozwijanie wyobraźni.

Zdaniem Elżbiety Augustyn – Gruszki, dyrektor SOKiR w Wadowicach Górnych -ekologia nie musi być nudna, a dzieci i młodzież potrzebują tylko ciekawego pomysłu na realizację działań proekologicznych.

Drugi panel to tworzenie obrazów z plastikowych nakrętek, zaprojektowany jako praca zbiorowa (uczestniczyło w nim 30 osób). W jego trakcie powstały dwa obrazy przedstawiające logo gminy Wadowice Górne.  Do ich stworzenia wykorzystano kolorowe, plastikowe nakrętki, papier oraz tablice korkowe.

www.powiat-mielecki.pl