Strona główna POWIATY Ekipa filmowa Ojca Mateusza w Sulisławicach

Ekipa filmowa Ojca Mateusza w Sulisławicach

Spore zamieszanie wprowadził aktor Artur Żmijewski, przechadzający się w sutannie po Sanktuarium Maryjnym w Sulisławicach oraz w jego okolicach. Wszystko za sprawą ekipy filmowej serialu „Ojciec Mateusz”, która zawitała 20 lipca 2020 r. do Sulisławic.

Od siódmej rano do godzin popołudniowych trwały prace na planie filmowych tego popularnego serialu. Ujęcia do nowego odcinka realizowane były w budynku Sanktuarium oraz w ogrodzie.

Na planie filmowym można było zobaczyć księdza Mateusza Żmigrodzkiego  (Artur Żmijewski), aspiranta Nocula (Michał Piela), ks. Jacka Kolanko (Piotr Kozłowski) czy sierż. Mariana Marczaka (Artur Pontek) oraz innym aktorów filmowych i teatralnych.

Jaką zagadkę w Sulisławicach będzie miał do rozwiązania ksiądz detektyw tego dowiemy się niebawem w nowym sezonie Ojca Mateusza.

Reportaż fotograficzny przedstawiający szczegółowe kulisy z nagrania w tym pracę aktorów, statystów i techników zostanie opublikowany po emisji odcinka w Telewizji Polskiej, o którym wcześniej poinformujemy.

www.loniow.pl