Strona główna POWIATY mielecki Dzień Dziecka w Punkcie Pomocy Humanitarnej

Dzień Dziecka w Punkcie Pomocy Humanitarnej

Z okazji Dnia Dziecka w Punkcie Pomocy Humanitarnej przy ulicy Cyranowskiej zorganizowane zostało spotkanie z dziećmi i młodzieżą ukraińskich uchodźców przebywającą w naszym mieście.

Na spotkanie zaprosił Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski oraz sponsor tego wydarzenia prezes zarządu Polskich Zakładów Lotniczych Janusz Zakręcki.

Dzieci miały możliwość zabawy na placu zabaw na tzw. dmuchańcach, była także wata cukrowa, słodycze i okolicznościowe paczki dla dzieci, które w taki właśnie sposób wspólnie świętowały Dzień Dziecka przy ulicy Cyranowskiej.

Wśród rozdających paczki była m.in. Zastępca Prezydenta Miasta Mielca Adriana Miłoś, Agnieszka Michna – Kierownik Działu Rozwoju i Szkoleń Pion Personalny/Human Resources Polskie Zakłady Lotnicze Sp. z o.o. / a Lockheed Martin Company oraz Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia Agata Ćwięka.

Oprócz paczek przygotowanych specjalnie na Dzień Dziecka, w drugiej połowie maja w mieleckim Punkcie Pomocy Humanitarnej  indywidualnym obywatelom Ukrainy wydano około 650 pakietów żywnościowych. Udało się je skompletować dzięki nieocenionemu wsparciu sponsorów.

Serdeczne słowa podziękowań kierujemy nie tylko pod adresem PZL-u, ale także pod adresem pozostałych darczyńców, którymi w ostatnich tygodniach byli:

  • Nicole Jen J., Basha Andfriendsfrom (USA)
  • Miasto Löhne,
  • niemiecka organizacja Lions Clubs International Oddział w Löhne,
  • Polski Związek Głuchych – Koło Terenowe w Mielcu,
  • Stowarzyszenie Przyjaciół Francji,

Za pośrednictwem miasta Mielca przekazano do Ukrainy także pomoc humanitarną w formie sprzętu medycznego. Dary te zostały zebrane i dostarczone do Mielca przez Stowarzyszenie pomocowe działające w Bretanii we Francji.

Podziękowania za pomoc w funkcjonowaniu Punktu Pomocy Humanitarnej w każdy wtorek i piątek składamy tradycyjnie pracownikom Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Miejskiego w Mielcu, straży miejskiej i OSP Cyranka.

mielec.pl