Strona główna POWIATY mielecki Dzieci w potrzebie na koloniach w Mielcu

Dzieci w potrzebie na koloniach w Mielcu

Dzieci w wieku od 7 do 17 lat, z trudnych warunków socjalnych i domowych, przyjechały na kolonie do Mielca. Dziś z dziećmi spotkała się Adriana Miłoś Zastępca Prezydenta Mielca, która wzięła udział we wspólnej wycieczce do Pałacyku Oborskich.

Za organizację kolonii odpowiedzialny jest MUKS Sparta Rzeszów, a koordynatorem Tomasz Kamuda, były zawodnik ASSECO Resovia Rzeszów, obecnie trener.

– Pomysł na organizację tego typu kolonii zrodził się kilka lat temu. Będąc opiekunem na jednym z wyjazdów, gdzie uczestnikami były dzieci z domu dziecka, zobaczyłem jak wdzięczne są to dzieci. Uznałem, że chciałbym coś podobnego zrobić u siebie w klubie, by nie skupiać się wyłącznie na sporcie, siatkówce, ale rozszerzyć naszą działalność właśnie o takie wyjazdy, które naprawdę bardzo dobrze wpływają na te dzieci – mówi Tomasz Kamuda.

Uczestnikami kolonii są dzieci z 16 ośrodków z Podkarpacia. Pierwszy turnus liczył 50 osób, już jutro (16 lipca) do naszego miasta przyjedzie kolejna grupa dzieci. Wśród atrakcji na jakie mogą liczyć są m.in. wyjścia na basen, kino, zwiedzanie miasta, a ostatnio także udział w meczu FKS Stal Mielec – Chrobry Głogów.

Dzieci podczas pobytu w Mielcu, dzięki uprzejmości Piotra Mazura, mieszkają w Hotelu Atena.

 

www.mielec.pl