Strona główna POWIATY mielecki Dzieci pytają – Prezydent odpowiada

Dzieci pytają – Prezydent odpowiada

Tradycyjnie na początku czerwca w sali św. Jana Pawła II w Urzędzie Miejskim w Mielcu odbywają się sesje Dziecięcej Rady Miejskiej. Organizatorem tego wydarzenia związanego z Dniem Dziecka jest Szkoła Podstawowa nr 6 w Mielcu.

W tym roku w związku z ciągle obowiązującym w naszym kraju stanem epidemii obrady odbędą się w sposób zdalny z wykorzystanie środków porozumiewania się na odległość – identycznie jak to miało miejsce już dwukrotnie przy okazji obrad „dorosłej” rady.

Każda szkoła miała możliwość zgłoszenia do udziału w obradach swojego reprezentanta. Na pytania dzieci odpowiadać będą goście sesji – Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski wraz z zastępcami Pawłem Pazdanem i Adrianą Miłoś, a także Przewodniczący Rady Miejskiej Bogdan Bieniek, Naczelnik Wydziału Edukacji Mirosław Kapinos, Dyr. MOSiR Mirosława Gorazd, Dyr. Muzeum Regionalnego Jerzy Skrzypczak, Dyr. Domu Kultury SCK Joanna Kruszyńska,  Komendant Policji  Grzegorz Bajda oraz Przewodniczący Komisji Oświaty i Kultury Krzysztof Łapa.

Dziecięcą sesje Rady Miejskiej będzie można śledzić w czwartek (04.06.) od godz.10.00 na profilu facebookowym Urzędu Miejskiego w Mielcu.

 

www.mielec.pl