Strona główna POWIATY mielecki “Dzieci Kapitana Nemo”

“Dzieci Kapitana Nemo”

Od września 2021 roku uczniowie klas ósmych z mieleckich szkół podstawowych będą mieć możliwość uczestnictwa w projekcie finansowanym przez Fundację Banku Gospodarstwa Krajowego. Szkole Podstawowej nr 8 udało się bowiem uzyskać dofinansowanie w ramach projektu „Dzieci Kapitana Nemo”. Celem programu, prowadzonego przez Fundację, jest przypomnienie sylwetek Polaków, których osiągnięcia, odkrycia czy wynalazki zrewolucjonizowały myśl ludzką i zmieniły postrzeganie świata. Projekt ma za zadanie wzmocnienie tożsamości narodowej młodych obywateli oraz uświadomienie młodzieży poczucia zakorzenienia w polskiej tradycji, kulturze i historii. Spopularyzowane  zostaną dokonania Polaków, którzy zasłynęli w świecie i w kraju,  a których życiorysy nie są znane większości z nas. Ich sukcesy nie zostaną zapomniane, ale staną się przykładem i inspiracją dla innych.

W ramach projektu „Stanisław Działowski – mielecki Ikar” młodzież mieleckich szkół podstawowych będzie miała okazję poznać sylwetkę Stanisława Działowskiego, pioniera polskiego lotnictwa, lotnika wojskowego i konstruktora lotniczego, patrona Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1, w skład którego wchodzi Szkoła Podstawowa nr 8 w Mielcu.

Młodzież zostanie zaproszona na warsztaty organizowane przez Aeroklub Mielecki, lekcje tematyczne, wystawę oraz terenową  grę miejską. Przed szkołą zasadzony zostanie „dąb pamięci” , a  na podsumowanie projektu uczniowie  wezmą udział w konkursie z cennymi nagrodami dla zwycięzców. Szczegóły realizacji projektu już wkrótce.

mielec.pl