Strona główna POWIATY Dyplom za czytelnicze wydarzenie

Dyplom za czytelnicze wydarzenie

Miło nam poinformować, że do Miejskiej Biblioteki Publicznej dotarł właśnie pamiątkowy dyplom za zajęcie 2. miejsca w konkursie na najciekawsze wydarzenie organizowane w ramach „Tygodnia Bibliotek 2020”, które w ubiegłym roku brzmiało „Zasmakuj w bibliotece”.

Zarząd Okręgu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Rzeszowie docenił dwie biblioteki: Przemyską Bibliotekę Publiczną im. Ignacego Krasickiego pierwszym miejscem i Miejską Bibliotekę Publiczną im. Melchiora Wańkowicza w Stalowej Woli miejscem drugim. – Nagrodzonym bibliotekom serdecznie gratulujemy. Dziękujemy za trud włożony w przygotowanie wydarzeń online dla młodych czytelników, udokumentowanie ich i zgłoszenie do konkursu w tak trudnej sytuacji, jaką jest pandemia koronawirusa – mówi  Małgorzata Sierżęga, przewodnicząca ZO SBP w Rzeszowie.

Stalowowolska MBP została nagrodzona za wydarzenie „Sobota koneserów”, podczas którego bibliotekarki nauczyły czytelników jak zrobić w domu kukiełki i teatrzyk, oraz zaproponowały liczne zabawy i czytelnicze wyzwania za pomocą Facebooka, serwisu YouTube czy strony internetowej.  – dziękujemy za słowa uznania, a czytelników zapraszamy na tegoroczne wydarzenia – w Internecie i „na żywo” w bibliotece – zachęca Ewa Biały, dyrektor, stalowowolskiej książnicy. „Tydzień Bibliotek 2021” potrwa od 8 do 15 maja, a jego program dostępny jest na stronie MBP.

 

www.mbpstalowawola.pl