Strona główna POWIATY Dwa nowe przejścia dla pieszych

Dwa nowe przejścia dla pieszych

W dniu 22 kwietnia br., oddano do użytku dwa przejścia dla pieszych w ciągu dróg powiatowych. Zadania zostały dofinansowane z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Umowy na realizację obydwu inwestycji z Firmą ,,STAR” z Żabna, podpisano w starostwie staszowskim w dniu 14 grudnia 2021 roku.

Zadanie nr 1, o wartości 96 tys. 235 zł, dotyczyło ,,Przebudowy przejścia dla pieszych w ciągu drogi powiatowej nr 0833T Sielec–Koniemłoty w miejscowości Koniemłoty”, natomiast zadanie nr 2, o wartości 95 tys. 703 zł, dotyczyło ,,Przebudowy przejścia dla pieszych w ciągu drogi powiatowej nr 0812T Pliskowola – Osiek w miejscowości Pliskowola”.

Koszty obydwu inwestycji, wynoszące 191 tys. 938 zł, w 80% zostały pokryte z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, a pozostałe 20% solidarnie z budżetu powiatu staszowskiego, miasta i gminy Staszów oraz miasta i gminy Osiek.

W zaplanowanym zakresie robót wykonano, m.in.: oznakowanie poziome w technologii grubowarstwowej z wykonaniem progów akustycznych i oznakowaniem pionowym aktywnym w postaci znaku D-6 „Przejście dla pieszych – kroczący ludzik” oraz montaż lamp hybrydowych z czujnikiem zmierzchu. W miejscowości Koniemłoty został dodatkowo zamontowany próg zwalniający.

Tekst: Jan Mazanka
Foto: Lucjan Piotrowski
staszow.pl