Strona główna POWIATY mielecki Dofinansowanie dla Mielca w programie „Maluch+”

Dofinansowanie dla Mielca w programie „Maluch+”

W Sali Kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie w poniedziałek 3 lutego odbyła się konferencja regionalna podsumowująca rządowe programy wspierające politykę społeczną władz lokalnych.

W konferencji udział wzięła Alina Nowak, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Z jej rąk w towarzystwie Wojewody Podkarpackiego Ewy Leniart przedstawiciele samorządów z naszego regionu odebrali promesy na przyznane dotacje w ramach programu „Maluch+”. Był w tym gronie Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski, który odebrał promesę na dotację przeznaczoną na utworzenie miejsc opieki dla dzieci do lat 3 w wysokości 104 232 zł.

Pieniądze te będą wykorzystane do utworzenia 45 miejsc w Filii Żłobka Miejskiego Nr 7, która powstanie w nowo budowanym budynku Przedszkola Miejskiego nr 20 przy ulicy Warneńczyka 4. Do samorządów w całej Polsce w ramach rządowego programu Maluch+ na rok 2020 trafi łącznie kwota 400 mln zł.

Druga część spotkania w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim poświęcona była na zagadnienia dotyczące funkcjonowania Ośrodków Pomocy Społecznej.

www.mielec.pl