Strona główna POWIATY mielecki Dobre występy radomyskich sztafet

Dobre występy radomyskich sztafet

Radomyśl Wielki po raz kolejny był reprezentowany w Sztafetowych Biegach Przełajowych na szczeblu wojewódzkim.

8 października odbyły się finały powiatowe w Sztafetowych Biegach Przełajowych dziewcząt i chłopców. Szkoła Podstawowa z Radomyśla Wielkiego spisała się w nich znakomicie. W Igrzyskach Dzieci w kategorii dziewcząt nasza sztafeta zajęła 3. miejsce,
a w kategorii chłopców 2. miejsce – tym samym awansując do zawodów na szczeblu rejonowym. W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej zarówno sztafety dziewcząt i chłopców awansowały do etapu rejonowego zajmując pierwsze miejsca w obu kategoriach.

W zawodach rejonowych rywalizowały najlepsze szkoły z czterech powiatów. Na tym etapie drużyny radomyskiej podstawówki musiały już mierzyć się z zespołami, których biegacze na co dzień trenują w klubach sportowych i odnoszą sukcesy na arenie ogólnopolskiej. – Niemniej w IMS nasze dziewczęta dzielnie walczyły do samego końca i na ostatnich metrach wyprzedziły szkołę SP nr 5 z Dębicy zapewniając sobie awans do finału wojewódzkiego. W nim ostatecznie zajęły 10 miejsce. Sztafeta chłopców uplasowała się na 6. miejscu w rejonie – przekazuje Jacek Moskalczyk z SP Radomyśl Wielki.

Sztafety wystąpiły w składach:

Dziewczęta IMS – I m. powiat, II m. rejon, X m. województwo: Karolina Adamowicz, Oliwia Czapiga, Eliza Idzik, Zofia Litwin, Julia Kwater, Weronika Kopacz, Katarzyna Misiewicz, Alicja Mydlarz, Amelia Pytka, Milena Subernat, Julia Lazur,  Wiktoria Garncarz.

Chłopcy IMS:  I m. powiat, VI m. rejon: Igor Chmura, Szymon Gałat, Julian Pleban, Maciej Stachowicz, Wiktor Szpyrka, Igor Szocik, Igor Sito, Konrad Kluk, Jakub Gmyr, Kacper Gibek, Dawid Baran, Artur Labak.

Chłopcy ID: II m. powiat, VIII m. rejon: Krystian Czapiga, Patryk Garncarz, Fabian Grzanka, Nikodem Juras, Antoni Koczwara, Kacper Kużdżał, Jakub Miras, Filip Skiba, Paweł Mydlarz, Marcin Roczniak, Maciej Studniarz, Norbert Moskal, Konrad Ziobroń, Konrad Kieraś, Gabriel Szocik.

www.radomyslwielki.pl