Strona główna POWIATY mielecki Dni Mielca 2022 i Style Mielec – Festiwal Kultury Ulicznej

Dni Mielca 2022 i Style Mielec – Festiwal Kultury Ulicznej

Mamy już skład wykonawców Dni Mielca 2022, które odbędą się 27-28 sierpnia. Oprócz zespołów i wokalistów Samorządowe Centrum Kultury planuje wiele innych atrakcji, o których poinformujemy bliżej imprezy.

Sobota, 27 sierpnia, będzie adresowana do miłośników hip hopu. Wystąpią polscy raperzy: Sarius i Paluch. Obaj mają na swoim koncie znaczący dorobek płytowy. Przez krytyków wymieniani są wśród czołowych wykonawców polskiego rapu. W niedzielę gościnnie wystąpi zespół Querbeat z Löhne w Niemczech – miasta partnerskiego Mielca.

Kolejnymi wykonawcami będą Stars&Hits, czyli Kaja Paschalska, Bilguun Ariunbaatar, Basia Mezler oraz Artur Chamski, którzy brali udział w telewizyjnym show muzycznym „Twoja twarz brzmi znajomo”. Wykonawcy wcielą się w polskie i zagraniczne gwiazdy, naśladując ich charakterystyczne brzmienie wokalne i zachowanie na scenie. Dopełnieniem będą stylowe kostiumy, peruki, rekwizyty. Dni Mielca 2022 zakończy występ zespołu Myslovitz.

Oprócz tradycyjnie towarzyszącym Dniom Mielca wydarzeniom takim jak IV Mistrzostwa Mielca w Malowaniu Kredą na Ulicy czy zabawy dla dzieci z Ruphertem i Rico zupełną nowością będzie wielka gratka dla miłośników tańca i muzyki czyli „Style Mielec- Festiwal Kultury Ulicznej”. To wydarzenie adresowane do wszystkich miłośników tańca, muzyki i kultury ulicznej, które odbędzie się w ostatni weekend wakacji, od 26 do 28 sierpnia, czyli równolegle z Dniami Mielca. Imprezę organizuje Dom Kultury SCK. W planach są kolejne edycje „Style Mielec – Festiwal Kultury Ulicznej”.

„Style Mielec” rozpocznie się od eliminacji do konkursu, który odbędzie się 26 sierpnia o godz. 19 w sali nr 1 Domu Kultury SCK z udziałem publiczności. W sobotę, 27 sierpnia, w parku im. Rzeszowiaków (za Miejską Biblioteką Publiczną) między godz. 13 a 19 publiczność obejrzy finał hip hopowej rywalizacji, w której udział weźmie – jak szacują organizatorzy – ok. 100 uczestników z całej Polski. Sędziami tanecznych bitew będą znani w Polsce tancerze. W niedzielę, 28 sierpnia, organizatorzy planują w Domu Kultury SCK warsztaty taneczne. Pożegnajmy wakacje z przytupem!

Szczegóły wydarzenia na https://www.facebook.com/STYLE-MIELEC-Festiwal-Kultury-Ulicznej-106186448796671 Zachęcamy do polubienia tej strony.

mielec.pl