Strona główna POWIATY mielecki Dawid potrzebuje pomocy

Dawid potrzebuje pomocy

Odwiedziła nas mama Dawida, pani Izabela. Prosi nas o pomoc. Jej wrażliwość, łatwość mówienia o ogromnych trudach życia codziennego, ale przede wszystkim jej miłość do syna inspiruje nas do pokazania jej walki. 

Dawidek ma 13 lat. Choruje na epilepsję i ma wadę OUN – czyli zakażenia grzybicze ośrodkowego układu nerwowego. To grupa chorób o bardzo poważnym rokowaniu i dużej śmiertelności. Dawidek bardzo mało mówi. Z otoczeniem porozumiewa się werbalnie, mimiką lub gestami. Nadal nosi pampersy i nie sygnalizuje potrzeb fizjologicznych – mówi pani Izabela.

Dawid jest nosicielem bakterii pneumokokowej i do dziś robię mu drenaże, by nie zadławił się własną wydzieliną z gardełka. Ma problemy z mięśniami, ma również padaczkę, która na dzień dzisiejszy jest lekooporna. Dawid również ma ADHD i autoagresję. Ma tylko IV komorę mózgową sprawną, ale nie ma rdzenia i połączeń komór – kontynuuje pani Izabela.

Na stronie https://pomagam.pl/yeng44br jest prowadzona zbiórka na rehabilitację Dawidka. Jak mówi Pani Izabela, dzięki Państwa pomocy Dawid chodzi coraz więcej na rehabilitację. Robi duże postępy. Bardzo dziękuję Państwa dobre serca, ale nadal prosimy o pomoc w dalszym jego leczeniu. Na leczenie i rehabilitację Dawida zbieramy również nakrętki. Gdyby ktoś z Państwa chciał je przekazać, proszę o kontakt przez stronę https://pomagam.pl/yeng44br

 

www.powiat-mielecki.pl