Strona główna POWIATY Dary od serca

Dary od serca

Miasto Stalowa Wola przekazało dwóm placówkom leczniczym -Powiatowemu Szpitalowi Specjalistycznemu oraz Samodzielnemu Publicznemu Zakładowi Opieki Zdrowotnej wysokiej jakości sprzęt medyczny, dar od pracowników stalowowolskiej firmy Bagpak. Mowa o echokardiografie Vivid S-70, dwóch nowoczesnych aparatach do ultradźwięków oraz wannach do masażu wirowego.

– Oddziały naszego szpitala i pracujący w nich personel stoją na pierwszej linii walki o zdrowie i życie mieszkańców Stalowej Woli i powiatu. Do wygrania tej walki potrzebują specjalistycznego sprzętu, którym od dzisiaj, dzięki przychylności firmy Bagpak, będą dysponować – zaznaczyła zastępca prezydenta miasta Renata Knap, przekazując na ręce darczyńców symboliczne serce.

Podarowany szpitalowi echokardiograf to przewoźny aparat z możliwością przezprzełykowego obrazowania 3D. System wznosi ultrasonografię sercowo-naczyniową na nowe wyżyny, poprzez m.in. potencjalną pomoc w zredukowaniu niediagnostycznych badań. Nowy nabytek będzie służył oddziałowi Kardiologii Zachowawczej, która ma się znajdować w nowym pawilonie na IV piętrze.

– Na pewno tak nowoczesny sprzęt pomoże skrócić kolejki oczekujących do specjalistycznych badań kardiologicznych – zapewnił Grzegorz Czajka, dyrektor szpitala.

Jest to pierwszy aparat tego typu dający obraz 3D w szpitalu w Stalowej Woli.

– Daje on możliwość zobaczenia ubytków, dzięki wizualizacji tak jak one wyglądają w rzeczywistości – wyjaśnił ordynator oddziału Kardiologii Zachowawczej lek. Radosław Krawczykiewicz.

Dzięki firmie Bagpak o nowy sprzęt wzbogacił się również Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej przy ulicy Kwiatkowskiego. Podarowane aparaty do ultradźwięków stosuje się m.in. w leczeniu chorób zwyrodnieniowych stawów, zespołów bólowych, stanów pourazowych, chorób reumatycznych, nerwobóli czy wybranych chorób wewnętrznych. Z kolei wanny do masażu wirowego kończyn górnych i dolnych również są niezbędne w rehabilitacji pacjentów. Można wykonywać w nich zabiegi balneoterapii z zastosowaniem wód kwasowęglowych, termalnych, solanek i innych. Wanny wykonane są z bezpiecznych nieszkodliwych dla zdrowia materiałów z odpowiednim certyfikatem.

– Jesteśmy zakładem pracującym bezpośrednio w pobliżu strefy ekonomicznej, gdzie ludzie pracują w przemyśle, podlegają urazom, potrzebują rehabilitacji. Ten sprzęt, który mieliśmy do tej pory został wyeksploatowany, ulegał awariom. Tak naprawdę nie funkcjonował jak należy – mówił Wojciech Korkowski dyrektor SPZOZ w Stalowej Woli.

Sławomir Jarosz dyrektor w firmie Bagpak dziękując za dobrą współpracę z samorządem Stalowej Woli zaznaczył, że życzyłby sobie aby takich inicjatyw było w naszym mieście jak najwięcej.

 

www.stalowawola.pl