Strona główna POWIATY Dar Miasta dla stalowowolskich strażaków

Dar Miasta dla stalowowolskich strażaków

W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Stalowej Woli uroczyście obchodzono Dzień Strażaka. Tradycyjnie wręczono odznaczenia, a także awansowano najlepszych na wyższe stopnie służbowe. Na obchodach obecni byli senator RP Janina Sagatowska, starosta powiatu stalowowolskiego Janusz Zarzeczny oraz prezydent Miasta Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

Podczas uroczystości dowódcom Jednostek Ratowniczo – Gaśniczych wręczono dzwony sygnałowe – Dar Miasta Stalowej Woli dla stalowowolskich strażaków.

– Serca strażaków biją tak czysto, jak te dzwony. Wszystko, co robicie w swojej pracy, robicie sercem i to przynosi efekty. To Wy spieszycie z pomocą, zostawiacie wszystko, gdy ktoś potrzebuje pomocy. Wiem, że wszyscy jesteście dumni, że wykonujecie ten zawód, realizujecie to powołanie – powiedziała senator Janina Sagatowska.

Z kolei prezydent Stalowej Woli zaznaczył, że służba strażacka ma swój wyjątkowy ceremoniał, ma swoją wyjątkowość.

– To wielka radość, że możemy dzisiaj celebrować to święto. Miałem przyjemność przekazać na państwa ręce dwa dzwony symbolizujące dwie Jednostki na terenie Miasta Salowej Woli, które dla nas są dumą. Niech te dzwony będą podziękowaniem i oddaniem szacunku za Waszą wyjątkową służbę na rzecz mieszkańców Stalowej Woli – zaznaczył prezydent Lucjusz Nadbereżny.

www.stalowawola.pl