Strona główna POWIATY mielecki Czwarta edycja programu Mój Prąd

Czwarta edycja programu Mój Prąd

15 kwietnia 2022 roku zostanie uruchomiona czwarta edycja popularnego w Polsce programu Mój Prąd. Na wsparcie fotowoltaiki prosumenckiej NFOŚiGW przeznaczy 350 milionów złotych!

Nabór wniosków w IV edycji potrwa od 15 kwietnia 2022 r. do wyczerpania środków. Dotacja przeznaczona jest dla osób fizycznych wytwarzających energię elektryczną na własne potrzeby. Moc instalacji fotowoltaicznej 2-10 kWp. Program wspiera zakup magazynów energii, ciepła oraz systemów zarządzania energią. Dofinansowanie wynosi do 50% kosztów kwalifikowanych, wysokość wynosi do 20,5 tys. zł – premiowany jest zakup i montaż instalacji PV z elementem dodatkowym. Dotacja przysługuje na koszty poniesione od 1 lutego 2020. O dofinansowanie nowych, dodatkowych komponentów będą mogli ubiegać się również dotychczasowi beneficjenci, którzy skorzystali z dotacji we wcześniejszych odsłonach programu. Dodatkowa dotacja na instalację fotowoltaiczną wynosi 2 000 zł, dla pozostałych elementów, analogiczne jak w pozostałych przypadkach.

Uwaga – dofinansowanie mogą uzyskać jedynie osoby rozliczające się w nowym systemie net-billingu,  a także dla prosumenci korzystający z systemu opustów (tzw. net metering) – jednak pod warunkiem przejścia na nowy system rozliczeń, potwierdzonego przez OSD.

Więcej informacji:

https://twojprad.net/?zrodlo=google-ads&medium=search&kampania=moj-prad&gclid=EAIaIQobChMIwqjKrpH_9gIVhJSyCh0Oeg5PEAAYASAAEgLCfvD_BwE

mielec.pl