Strona główna POWIATY mielecki Częściowe udostępnienie obiektów sportowych MOSiR

Częściowe udostępnienie obiektów sportowych MOSiR

Kilka dni temu Premier RP Mateusz Morawiecki i Minister Sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk przedstawili plan nowej sportowej rzeczywistości, która obowiązuje w naszym kraju od poniedziałku 4 maja.

Od tego dnia możliwe jest korzystanie z wybranych obiektów infrastruktury sportowej o charakterze otwartym takich jak stadiony sportowe (piłkarskie, lekkoatletyczne i inne), boiska szkolne i wielofunkcyjne (w tym Orliki), otwarte korty tenisowe czy strzelnice. Podstawową zasadą jest możliwość jednoczesnego skorzystania z danego obiektu przez  maksymalnie sześć osób.

Zgodnie z tymi zaleceniami Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mielcu od 4 maja udostępnił boiska piłkarskie przy ul. Warszawskiej (Gryf), przy ul. Sportowej (błonia MOSiR), przy ul. Kusocińskiego (boisko trawiaste nr. 2) i przy ulicy Św. Kingi (stadion Smoczanki).

W przypadku korzystania z tej infrastruktury będą obowiązywały określone zasady bezpieczeństwa:

  • Przychodzimy na obiekt w maseczkach
  • Na terenie obiektu nie ma obowiązku noszenia maseczki
  • Należy przestrzegać obowiązku dezynfekcji rąk dla wchodzących na obiekt, korzystając ze środków do dezynfekcji umieszczonych w WC
  • Poza WC brak możliwości korzystania z innego zaplecza socjalnego
  • Brak możliwości wypożyczania sprzętu
  • Maksymalnie z obiektu korzystać może 6 osób (plus osoba prowadząca zajęcia)
  • Czas trwania zajęć wynosi 45 minut
  • Przerwa pomiędzy zajęciami wynosi 15 minut

Osoby nadzorujące poszczególne obiekty prowadzą harmonogramy i nadzór nad ich prawidłowym wykorzystaniem. Należy pamiętać o tym, że np. w przypadku stadionu Gryfu Mielec przy ulicy Warszawskiej limit maksymalnie sześciu osób dotyczy łącznie  boiska i bieżni lekkoatletycznej, natomiast osobno traktowane jest położone obok boisko wielofunkcyjne. Podobnie jest w przypadku Orlika, gdzie jednocześnie sześć osób może korzystać z boiska piłkarskiego i sześć osób może przebywać na boisku do siatkówki (koszykówki).

Ze względu na charakter otwarty i brak możliwości nadzorowania oraz spełnienia dodatkowych wymogów, z użytkowania wyłączony jest skatepark przy ulicy Jagiellończyka, a także boiska przy ul. Dąbrówki, Chałubińskiego i Baczyńskiego. W przypadku tych trzech boisk MOSiR pracuje nad zasadami, które pozwolą bezpiecznie i zgodnie z wytycznymi ministerstwa korzystać z tych obiektów od przyszłego tygodnia. O terminie ich otwarcia będziemy informować. Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów nadal nie można korzystać z siłowni zewnętrznych.

Przypominamy, że osoby do 13 roku życia muszą pozostawać pod opieką osób pełnoletnich.

www.mielec.pl