Strona główna POWIATY „Co nam w duszy GRA” w Zespole Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich w...

„Co nam w duszy GRA” w Zespole Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich w Sandomierzu

31 marca 2022 roku odbyło się uroczyste otwarcie XXV wystawy pn. „Uroda stołu”, przygotowanej przez Zespół Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich w Sandomierzu. Tematem przewodnim tegorocznej edycji było hasło „Co nam w duszy GRA”.

Na otwarciu wystawy obecni byli zaproszeni goście, m. in.: Marcin Marzec burmistrz Sandomierza, Paweł Niedźwiedź zastępca starosty sandomierskiego wraz z zarządem powiatu, właściciele lokalnych hoteli i restauracji wraz z szefami kuchni, w których uczniowie szkoły odbywali praktyki zawodowe oraz lokalna prasa. W wydarzeniu brali udział także: Dariusz Łuczak dyrektor szkoły wraz z gronem pedagogicznym oraz licznymi absolwentami. Uczniowie Zespołu Szkół wraz z wychowawcami i organizatorką wernisażu – Urszulą Chabel przygotowali prawie 20 stołów, o bardzo szerokiej interpretacji tematu muzycznego – od dzikiego zachodu, przez rytmy latynoskie, po bajkową myszkę Miki i Smerfy. Pojawiły się także barwy Ukrainy, nawiązujące do obecnej trudnej sytuacji na wschodzie. Wydarzenie uświetnili swoimi muzycznymi występami uczniowie szkoły oraz absolwent Piotr Ziółkowski.

Goście pogratulowali młodym autorom inwencji twórczej i ciekawych pomysłów, podkreślając jednocześnie ogromne, marketingowe znaczenie estetyki w przyrządzaniu potraw i aranżacji stołu we współczesnych czasach. Młodzież swoją kreatywnością udowodniła, że nie trzeba wiele, aby uroczysty stół wyglądał pięknie na każdą okazję. Całość walorów artystycznych uzupełniły przekąski  sandomierskich hoteli i restauracji, które współpracują ze szkołą, tj. Hotel Mały Rzym, Dwór Dwikozy, Villa Anna, Hotel pod Ciżemką, Hotel Grodzki, Dworek Ojca Mateusza.

Dariusz Łuczak, dyrektor szkoły przypomniał, że wystawa organizowana jest od 25 lat, lecz mimo tak długiego stażu, za każdym razem zaskakuje go pomysłowość i wiedza uczniów, którzy przygotowując wystrój swojego stołu, dostosowują także kartę potraw do okoliczności spotkania. Wyjątkowość i oryginalność wystawy podkreślili także obecni na niej goście.

sandomierz.eu