Strona główna POWIATY Miasto Tarnobrzeg Chroń ziemię, to nasz dom

Chroń ziemię, to nasz dom

W październiku ubiegłego roku uczniowie klas pierwszych Zespołu Szkół nr 2 w Tarnobrzegu  wzięli udział w konkursie edukacyjnym HERLITZ „CHROŃ ZIEMIĘ, TO NASZ DOM” #ekowyzwanie”. Zadanie konkursowe polegało na wyborze miejsca w okolicy, które jest zaśmiecone i wymaga posprzątania. Uczniowie tarnobrzeskiego „Rolnika” postawili na tereny nad Wisłą, chętnie uczęszczane przez mieszkańców Tarnobrzega. Akcja została udokumentowana zdjęciami, które przesłano do organizatorów konkursu.

Uczestnicy zostali wyróżnieni i otrzymali zeszyty pozyskane z recyklingu z serii „CHROŃ ZIEMIĘ, TO NASZ DOM” od HERLITZ.

Zespół Szkół nr 2 jest placówką, która chętnie przyłącza się do akcji ekologicznych a także sama je inicjuje.

Już na wiosnę ruszą prace związane z założeniem łąki kwietnej, która będzie zlokalizowana na terenie naszej szkoły, w nowej siedzibie,  przy ulicy Jachowicza 4. W tej chwili jesteśmy na etapie wyboru mieszanki nasion. Jak tylko warunki pogodowe na to pozwolą przystąpimy do prac związanych z przygotowaniem terenu i siewem, angażując do tych czynności uczniów naszego technikum architektury krajobrazu. Dzięki temu młodzież poszerzy swoje umiejętności, niezbędne w pracy architekta krajobrazu.

Łąka kwietna jest rodzajem rabaty bardzo pożądanej w przestrzeni miejskiej. Trudno wymienić jej wszystkie zalety, przede wszystkim wpływa na środowisko naturalne. Będzie miejscem schronienia dla wielu zwierząt, z całą pewnością chętnie odwiedzać będą ją pszczoły, można ją także wykorzystać do aromaterapii, dzięki wykorzystaniu roślin pachnących.

Wspieranie działań proekologicznych jest elementem strategii pracy naszej szkoły przyjętej na najbliższe lata.  Kształtujemy w młodych ludziach potrzebę dbania o środowisko a uczniowie, świadomi odpowiedzialności za nie, chętnie przyłączają się do wszelkich akcji. Pamiętajmy o tym, że wszyscy musimy chronić Ziemię, w końcu to nasz dom.

 

www.tarnobrzeg.pl