Strona główna POWIATY Choinki dla słuchaczy Radia Kielce

Choinki dla słuchaczy Radia Kielce

W środę, 18 grudnia, Radio Kielce rozdawało choinki na staszowskim Rynku. W tym roku świąteczna akcja rozgłośni, po raz pierwszy zawitała do Staszowa. Zainteresowanie przeszło najśmielsze oczekiwania . Chętni ustawiali się kolejce po pachnące drzewka, na długo przed oficjalnym rozpoczęciem wydarzenia. Na radiową akcję przybyli burmistrz miasta i gminy Staszów, Leszek Kopeć oraz zastępca burmistrza, dr Ewa Kondek. Włodarze miasta po bardzo udanej, letniej akcji „Wakacje marzeń z Radiem Kielce” nie mieli żadnych wątpliwości przed zaproszeniem kieleckiej rozgłośni ponownie do Staszowa.

Burmistrz, Leszek Kopeć był zaskoczony tak pozytywną reakcją mieszkańców i pochwalił inicjatywę Radia Kielce. Powiedział, że dzisiejsze spotkanie z choinkami jest wyjątkowe i zadeklarował chęć kontynuowania współpracy w kolejnych edycjach akcji.

Atmosfera przy Ratuszu była rodzinna i bardzo świąteczna, a choinki rozeszły się w mgnieniu oka. Każdy otrzymał również kalendarz Radia Kielce na 2020 r. Mieszkańcy Staszowa i okolic, nie kryli swojego zadowolenia z otrzymanych drzewek. Żywe choinki pachną, tworzą niepowtarzalny nastrój i pięknie prezentują się w domu. Akcja doskonale wpisała się w świąteczny klimat Staszowa. Choinki rozdawano tuż przy ubranej kilka dni wcześniej choince, szopce bożonarodzeniowej i pięknie przystrojonym Ratuszu. Rozdawaniu świątecznych drzewek towarzyszyły pastorałki i kolędy przygotowane przez zespół wokalny „Rytm”, działający przy Staszowskim Ośrodku Kultury. Restauracja „Czas na Zegar” przygotowała dla wszystkich słodki poczęstunek oraz gorącą kawę i herbatę. Na zakończenie, przedstawiciele radia otrzymali od staszowskiej artystki i projektantki, dr Lucyny Gozdek piękne szklane ozdoby choinkowe.

www.staszow.pl