Strona główna POWIATY Charytatywnie dla Mai i Eryka

Charytatywnie dla Mai i Eryka

Kwotę 29 138 złotych przekazali darczyńcy podczas dwóch koncertów charytatywnych „Niepokonani – Maja i Eryk” które odbyły się w Tarnobrzegu i Sandomierzu 27 i 28 grudnia 2019 r. Zebrane pieniądze trafią do małej Mai chorującej na białaczkę limfoblastyczną i szesnastoletniego Eryka walczącego z nowotworem kości.

Podczas koncertu w Sandomierzu na scenie zaprezentowali się lokalni artyści z Liceum Ogólnokształcącego imienia Mikołaja Kopernika i I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego imienia Hetmana Jana Tarnowskiego, tancerze ze Studia Tańca i Ruchu Fram, Formacji Tanecznej Paradox, grupy Breakdance Tarnobrzeg i stowarzyszenia Czwórka na Szóstkę. Koncert rozpoczęła półfinalistka telewizyjnego programu The Voice of Poland Diana Ciecierska z sandomierskiego Collegium Gostomianum utworem Perfectu „Niepokonani”.

Licytacje, które prowadził burmistrz Marcin Marzec, cieszyły się dużym zainteresowaniem darczyńców, którzy nie szczędzili pieniędzy na pomoc chorym dzieciom.

Akcję „Niepokonani – Maja i Eryk” wsparli: grupa Mikołaje dla Eryka, Przedszkole numer 1 w Tarnobrzegu, Liceum Ogólnokształcące imienia Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu, Przyjazny Samorząd – jesteśmy dla Ciebie, sandomierska „Budowlanka”, II Liceum Ogólnokształcące w Sandomierzu, sandomierskie Collegium Gostomianum, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Mokoszynie, Młodzieżowa Rada Sandomierza.