Strona główna POWIATY mielecki Cenny gest pomocy dla Ukrainy od Szwajcarskiej firmy

Cenny gest pomocy dla Ukrainy od Szwajcarskiej firmy

Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski odwiedził wczoraj funkcjonującą w Mieleckim Parku Przemysłowym  firmę 3A Composites Mobility S. A. Okazją do wizyty było przekazanie przez kierownictwo tej szwajcarskiej firmy pomocy rzeczowej i finansowej w ramach akcji „Mielec dla Ukrainy”.

W spotkaniu uczestniczył prezes firmy Dr. Armin Raiber oraz prezes zarządu mieleckiego oddziału firmy Jacek Lis, a także Małgorzata Cerefin (specjalista ds. administracji i księgowości) i Agata Ćwięka, Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia, która koordynuje pracę mieleckiego Punktu Pomocy Humanitarnej mieszczącego się przy ul. Cyranowskiej 66.

Wartość wsparcia 3A Composites Mobility to 30 tys. CHF. Składają się na to artykuły medyczne oraz wsparcie gotówkowe na zakup artykułów pierwszej potrzeby dla ukraińskich uchodźców przebywających w Mielcu.

Prezydent Jacek Wiśniewski dziękował za ten piękny i wartościowy gest, dzięki któremu tak potrzebne medykamenty zostaną wysłane do szpitali we Lwowie. Z kolei wsparcie finansowe pozwoli na zakup artykułów żywnościowych, które obecnie są najbardziej potrzebne w mieleckim Punkcie Pomocy Humanitarnej, gdzie codziennie zgłaszają się głównie kobiety z dziećmi, które uciekając przed wojną, schronienie znalazły w naszym mieście.  Armin Raiber zadeklarował kontynuowanie współpracy szwajcarskiej firmy z magistratem w dalszym wsparciu i pomocy dla obywateli Ukrainy.

mielec.pl