Strona główna POWIATY Miasto Tarnobrzeg Brąz Nalepki w drodze do Tokio

Brąz Nalepki w drodze do Tokio

W turnieju indywidualnym w hali Centralnego Ośrodka Sportowego „Cetniewo” we Władysławowie w swojej klasie startowej tarnobrzeżanin wywalczył kolejne punkty do rankingu paraolimpijskiego. W fazie grupowej pokonał kolejno reprezentantów Czech i Serbii, a w ćwierćfinale Niemiec. W walce o finał po wyrównanym pojedynku przegrał z Irlandczykiem.

W turnieju drużynowym w klasie 3. zawodników na wózkach, drużyna Polski w składzie Maciej Nalepka i Mariusz Czerwiński niestety przegrała 0:2 z drużyną Serbii i mimo zwycięstwa w pojedynku z reprezentacją Korei nie wyszła z grupy, tracąc pewny medal, a tym samym szansę na zwycięstwo w turnieju.

Od dziś, 27 lutego, rozpoczyna się kolejne zgrupowanie zawodników Kadry Narodowej osób niepełnosprawnych w Krakowie, w którym udział bierze tarnobrzeżanin, a 5 marca startuje w Hiszpanii w Platja D’Aro następny międzynarodowy turniej kwalifikacyjny do Igrzysk Paraolimpijskich Tokio 2020 Pro – Tour ITTF Costa Brava Spanish Para Open 2020, gdzie także wystąpi zawodnik tarnobrzeskiego IKS-u Maciej Nalepka. Trzymamy kciuki!