Strona główna POWIATY mielecki Brawa dla najzdolniejszych uczniów!

Brawa dla najzdolniejszych uczniów!

Młodzi, zdolni, z osiągnięciami i perspektywami na przyszłość – najzdolniejsi maturzyści ze szkół ponadpodstawowych z powiatu mieleckiego zostali dziś nagrodzeni w ramach tradycyjnego plebiscytu „Komputer dla najlepszego”.
Konkurs, którego organizatorami są Starostwo Powiatowe w Mielcu oraz Kirchhoff Polska, odbył się już po raz dwudziesty. Jubileuszowa edycja wydarzenia doczekała się szczególnej oprawy. –  Zależało nam na tym, by tegoroczna odsłona „Komputera dla najlepszego” była wyjątkowa. I rzeczywiście, za sprawą przewrotnego losu i reżimu sanitarnego, który obecnie nas obowiązuje, mamy przyjemność spotkać się w zupełnie innej niż dotychczas scenerii – mówił podczas otwarcia uroczystości Wicestarosta Powiatu Mieleckiego Andrzej Bryła.
Najzdolniejsza młodzież z powiatu mieleckiego nie spotkała się więc, jak co roku, w sali widowiskowej Samorządowego Centrum Kultury, ale w plenerze, w nowopowstałym parku sensorycznym przy ul. Sękowskiego. Towarzyszyli im dyrektorzy poszczególnych placówek oraz organizatorzy wydarzenia na czele ze starostą mieleckim Stanisławem Lonczakiem reprezentującym firmę Kirchhoff Polska Bogusławem Wytoszyńskim.
Wśród nominowanych do nagrody głównej znalazło się dziewięciu najzdolniejszych uczniów. – Wybór tego najlepszego maturzysty nie był łatwy. Komisja wyłoniona przez Zarząd Powiatu Mieleckiego miała sporo trudności, ażeby podjąć ostateczny werdykt – podkreślał wicestarosta Andrzej Bryła. Pomocny przy podjęciu tej decyzji okazał się cały szereg kryteriów, jaki jurorzy wzięli pod uwagę, by wytypować laureata: od średniej ocen na świadectwach, przez osiągnięcia w olimpiadach i konkursach przedmiotowych, aż po zaangażowanie w działalność społeczną na rzecz szkół.
Tytułowy „Komputer dla najlepszego” trafił ostatecznie do Piotra Koceniaka, absolwenta II Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu, który szkołę ukończył ze średnią 5,25. Był laureatem I miejsca XXIII Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności oraz  finalistą XXXIV Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Na długiej liście jego osiągnięć warto wymienić także udział w etapie okręgowym okręgowego  Olimpiady Biologicznej w roku 2018 i 2019 oraz II etapie Podkarpackiego Konkursu Chemicznego w roku 2017.

W gronie innych najzdolniejszych maturzystów znaleźli się także:
Dominika Knap – I Liceum Ogólnokształcące w Mielcu
Kamila Koluch – Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 1, V Liceum Ogólnokształcące w Mielcu
Patryk Golec – Zespół Szkół Budowlanych w Mielcu /technik budownictwa/
Gabriela Kiwak – Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Rzemieniu /technik rolnik/
Natalia Kłoda – Zespół Szkół Ekonomicznych w Mielcu /technik ekonomista/
Kamil Szpakowski – Zespół Szkół Technicznych w Mielcu /technik informatyk/
Dawid Wałęga – Zespół Szkół w Mielcu /technik mechatronik/
Klaudia Kieraś – Zespół Szkół w Radomyślu Wielkim /technik informatyk/

– Wszyscy macie na swoich kontach wyjątkowe osiągnięcia. Serdecznie gratuluję wam wyników, z jakimi zakończyliście naukę. Życzę, by pasmo sukcesów towarzyszyło wam przez kolejne lata, na dalszej ścieżce Waszej edukacji, w przyszłej karierze zawodowej i życiu osobistym – zwrócił się do nagrodzonych starosta Stanisław Lonczak.

Gratulacje i wyrazy uznania, w imieniu fundatora głównej nagrody, przekazał także Bogusław Wytoszyński z firmy Kirchhoff Polska. – Niezmiernie cieszę się, że mimo niesprzyjających warunków trwającej pandemii koronawirusa ukończyliście edukację z tak wspaniałymi wynikami – podkreślał, życząc młodzieży udanego letniego wypoczynku.
Wszyscy nominowani do konkursu otrzymali tablety, jego laureat zaś – laptopa. Nagrody zostały ufundowane przez firmę Kirchhoff Polska i Starostwo Powiatowe w Mielcu.Najzdolniejsi absolwenci szkół wzięli udział w nagraniu krótkiego spotu video. Już wkrótce będzie można zobaczyć go w mediach społecznościowych Powiatu Mieleckiego. Serdecznie zachęcamy do śledzenia Facebooka, Instagrama i Twittera.

www.powiat-mielecki.pl