Strona główna POWIATY Bogusława Latawiec pokieruje Centrum Aktywności Seniora

Bogusława Latawiec pokieruje Centrum Aktywności Seniora

Bogusława (Bogna) Latawiec wygrała konkurs na stanowisko dyrektora Centrum Aktywności Seniora w Stalowej Woli. Nominację wręczył jej Lucjusz Nadbereżny prezydent miasta Stalowej Woli podczas sesji Rady Miejskiej 30 czerwca. 

– Pani Bogna, bo tak jest znana w środowisku miejskim, ma bogate doświadczenie w pracy z seniorami. Rozumie ich potrzeby, wspiera i motywuje. Zdobyła również doświadczenie w planowaniu i zarządzaniu – mówił prezydent Lucjusz Nadbereżny. 

Bogna Latawiec jest absolwentką Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego na kierunku pedagogika w zakresie resocjalizacji. Ukończyła także studia podyplomowe na Uniwersytecie Jagiellońskim z zakresu Zarządzania Kulturą. 

Od 2006 roku jest pracownikiem Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli. Od 15 lat jej praca związana jest głównie ze środowiskiem seniorów, w szczególności z Uniwersytetem Trzeciego Wieku (rok powstania 2006). – To właśnie tam stawiałam swoje pierwsze kroki zawodowe, rok pod skrzydłami doświadczonego pracownika, wszystkie pozostałe jako główny koordynator do spraw UTW. Na przestrzeni tych lat zdobyłam doświadczenie w pracy z osobami 60+ – mówi dyrektor Bogna Latawiec. 

W trakcie pracy miała okazję brać udział w wielu spotkaniach, konferencjach, wykładach. Jako delegat uczestniczyła w obradach Pierwszego Obywatelskiego Parlamentu Seniorów, reprezentowała UTW podczas spotkań Podkarpackiego Porozumienia UTW. – Wszystkie te działania pomogły w zbudowaniu siatki kontaktów niezbędnych w pracy z seniorami – podkreśla Bogna Latawiec. 

Jako pracownik Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli uczestniczyła w realizacji wydarzeń kulturalnych takich jak: Dni Stalowej Woli, Stalowowolskie Dni Seniora, Juwenalia Międzypokoleniowe, Przegląd Amatorskiej Twórczości Artystycznej Seniora i wiele innych. Brała udział w przygotowaniach do utworzenia Miejskiej Rady Seniorów, od początku uczestniczyła w pracach dotyczących powołania Centrum Aktywności Seniora.  

– Wszystkie dotychczasowe doświadczenia, pozwoliły na stworzenie koncepcji działania CAS opierającej się na koordynacji pracy istniejących na terenie naszego miasta organizacji seniorskich, jak również na potrzebie nawiązania współpracy z osobami starszymi, samotnymi, nie przejawiającymi chęci uczestnictwa w żadnej zorganizowanej grupie. Działalność CAS skierowana będzie również do osób młodych. Prowadzona w ramach działalności kawiarnia a także różnego rodzaju warsztaty otwarte będą dla pokoleń młodszych – informuje dyrektor CAS.  

Jak podkreśla, największym wyzwaniem jest odpowiednie „przygotowanie do starości” jak również „zbudowanie pozytywnego wizerunku seniora” i te właśnie cele będą przyświecać działalności CAS.

 

www.mielec.pl