Strona główna POWIATY Biblioteka i Muzeum otwierają swoje podwoje

Biblioteka i Muzeum otwierają swoje podwoje

Od czwartku 7 maja wznowiła pracę Miejska Biblioteka Publiczna im. Wańkowicza w Stalowej Woli. 11 maja uruchomione zostaną biblioteczne filie. Muzeum Regionalne w Stalowej Woli natomiast otworzy swe podwoje dla zwiedzających w drugiej połowie maja. We wszystkich obiektach obowiązywać będzie nowy regulamin korzystania z zasobów przy zachowaniu reżimu sanitarnego.

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA

Według nowych zasad obowiązujących w Bibliotece Głównej, w jednym czasie będzie mogło tam przebywać maksymalnie 6 osób. W filiach czytelnicy będą wchodzić do placówek pojedynczo. W siedzibie głównej przy ul. ks. J. Popiełuszki książki i audiobooki oddamy w jednym miejscu, zaraz przy wejściu, po prawej stronie. Nie będzie możliwości oddania książek bezpośrednio w wypożyczalniach. Tam jedynie wypożyczymy wybrane przez siebie pozycje. Zamówienia na nie można składać jedynie przez pocztę elektroniczną, maksymalnie 5 publikacji.

W MBP nie będą funkcjonowały czytelnie czasopism i czytelnie internetowe. Nie będzie wypożyczana prasa i czasopisma, a książki z zasobów czytelnianych będą udostępniane na zasadach normalnych wypożyczeń po uprzednim e-mailowym ich zamówieniu.

Zwrócone książki i audiobooki przejdą kwarantannę. Dopiero po tym czasie będzie możliwe ich wypożyczenie kolejnym osobom. Czytelnicy powinni być przygotowani na to, że w celu zdezynfekowania pomieszczenia, w którym przebywają użytkownicy biblioteki (drzwi, klamek, podłogi), co 2 godziny na 10 minut zostanie zawieszona możliwość wypożyczania.

Biblioteka Główna będzie obsługiwać Czytelników od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 – 18.00, a filie od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 – 17.00. W soboty wszystkie placówki biblioteczne będą nieczynne.

W MBP nie będzie można organizować imprez, spotkań autorskich, korzystać z korytarzy biblioteki np. jako przestrzeni do nauki oraz skorzystać z usługi ksero, czy wydrukowania dokumentu.

MUZEUM REGIONALNE

Muzeum Regionalne w Stalowej Woli otworzy swoje podwoje w drugiej połowie maja. Aktualnie trwają prace, by dostosować muzealne obiekty do obowiązujących wymogów sanitarnych. Muzeum zostanie otwarte wtedy, kiedy będzie pewność, że jest w stu procentach bezpieczne dla publiczności. W toku są też prace nad nowym regulaminem zwiedzania.

Szykują się też nowości. Poza adaptacją przestrzeni do nowej sytuacji, pracownicy Muzeum przygotowują także nowe propozycje ekspozycyjne i edukacyjne. O terminie otwarcia, a także o wszystkich zmianach w funkcjonowaniu Muzeum będzie informować na bieżąco. A tymczasem można korzystać z bogatej oferty on-line dostępnej na muzealnym Facebooku oraz stronie www.muzeum.stalowawola.pl.

www.stalowawola.pl