Strona główna POWIATY Bezpłatna pomoc z Tarnobrzeskiego Banku Żywności

Bezpłatna pomoc z Tarnobrzeskiego Banku Żywności

Do Gminy Koprzywnica dotarła bezpłatna  pomoc z Tarnobrzeskiego Banku Żywności. Żywność będzie wydawana w najbliższą środę i piątek

Bezpłatna pomoc żywnościowa to pokłosie współpracy Urzędu Miasta i Gminy Koprzywnica z Tarnobrzeskim Bankiem Żywności. Osoby  potrzebujące wsparcia zgłaszały się do miejscowego Ośrodka Pomocy Społecznej. – Liczba potrzebujących przerosła nasze oczekiwania, gdyż chęć otrzymania pomocy zadeklarowało ponad 350 osób. Po weryfikacji wniosków przez merytorycznych pracowników z ośrodka pomocy, tych osób, które skorzystają z pomocy będzie 250 – zapowiedziała Aleksandra Klubińska, burmistrz Koprzywnicy.

Żywność, około 4 ton  z Tarnobrzega do remizy OSP w Koprzywnicy dostarczyły Wojska Obrony Terytorialnej. To żywność o  bardzo wysokiej jakości. Wśród kilkunastu produktów jest  ser żółty, masło, mleko, herbatniki, konserwy mięsne, olej,  buraczki.  Na jedną osobę przypadnie od 17 do 20 kilogramów żywności.

Żywność będzie wydawana w środę 10 czerwca i piątek 12 czerwca od godziny 8.30  w remizie OSP w Koprzywnicy. Ze względu na obostrzenia związane z koronawirusem, żywność będzie odbierana sołectwami.

www.koprzywnica.eu