Strona główna POWIATY Bezpłatna linia autobusowa: Kielce – Święty Krzyż

Bezpłatna linia autobusowa: Kielce – Święty Krzyż

Cudze chwalicie, swego nie znacie…
Z inicjatywypołanie oraz Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego uruchomiono bezpłatną linię autokarową łączącą Kielce ze Świętym Krzyżem.  We wtorek, po oficjalnej Konferencji Prasowej miał miejsce pierwszy specjalny inauguracyjny przejazd autokaru.
Autobus turystyczny, oklejony zdjęciami z regionu, pierwszych turystów zabierze na Święty Krzyż już 15 sierpnia 2020 roku! Będzie kursował do 27 września 2020. Autobus będzie się zatrzymywał na ośmiu przystankach na trasie (tabela z przystankami i harmonogram kursów poniżej).  Będzie kursował w każdy weekend (sobota i niedziela) 3 razy dziennie aż do końca września 2020 r. plus dodatkowo jeden kurs – 14 września (poniedziałek) – kiedy to na Św. Krzyżu odbywa się główna uroczystość w ramach Odpustu Podniesienia Drzewa Krzyża Świętego (wyjazd z Kielc godz. 10.00 / wyjazd ze Św. Krzyża godz. 14.00).
Przystanki i harmonogram kursów:
Uzupełnieniem przejazdu będzie obsługa przewodnicka w autokarze. Autokar jest pięknie obrandowany, klimatyzowany, z dwoma ekranami na których w drodze powrotnej prezentowane będą filmy o regionie. Zachęcamy mieszkańców i przedsiębiorców, działających na Państwa obszarze w branży turystycznej do wykorzystania tej darmowej usługi transportowej. Korzyści z wprowadzenia bezpłatnej linii autobusowej na trasie Kielce – Święty Krzyż będą mieć zarówno turyści i przedsiębiorcy działających w branży turystycznej, jak i  mieszkańcy.
Dla turystów to przede wszystkim rozwiązanie problemu braku komunikacji między Kielcami a najważniejszymi miejscami turystycznymi Gór Świętokrzyskich – Świętą Katarzyną i Świętym Krzyżem a także udogodnienie dla wszystkich zainteresowanych jednodniowym przejściem najpopularniejszym szlakiem w regionie ze Świętej Katarzyny przez Łysicę na Święty Krzyż. Dzięki autobusowi będą mogli wrócić bezpośrednio do Świętej Katarzyny.
Dla przedsiębiorców bezpłatna linia pozwoli rozszerzyć ofertę – będzie można dołączyć bezpłatny przejazd do pakietów oferowanych przez hotelarzy, biura podróży i inne podmioty turystyczne.
Dla mieszkańców to z kolei rozwiązanie problemu osób niezmotoryzowanych, a zainteresowanych zwiedzaniem okolic Łysogór a także działanie na rzecz osób starszych, chorych, dla których bezpłatny autobus to obecnie jedyna opcja umożliwiająca dotarcie do atrakcji Łysogór.
Więcej informacji oraz rezerwacja biletów
System rezerwacji biletów jest dostępny na stronie internetowej www.swietokrzyskie.travel.  Wejście do systemu poprzez kliknięcie na baner główny.
Aby zrobić rezerwację należy wypełnić formularz (wybrać trasę, datę i godzinę kursu, podać liczbę miejsc, imię i nazwisko,  numer telefonu  oraz e-mail – na podany adres zostanie wysłany link aktywacyjny do potwierdzenia rezerwacji, w który należy kliknąć,).  Po kliknięciu wygeneruje się bilet z numerem rezerwacji, który należy w formie papierowej lub elektronicznej okazać kierowcy. Limit rezerwacji indywidualnych to 5 biletów na 1 osobę. Po przekroczeniu ilości dostępnych miejsc – system automatycznie zablokuje zapis na daną linię (dzień/godzinę).
Uwaga! W przypadku przedsiębiorców (biur podróży, hoteli, atrakcji turystycznych itp.) istnieje możliwość dokonywania rezerwacji dla większej (niż 5) ilości osób.
W przypadku rezerwacji grupowych,  jakichkolwiek pytań lub celem ustalenia szczegółów prosimy o kontakt mejlowy: autobusturystyczny@swietokrzyskie.travel
Osoby do kontaktu w sprawie autobusu: 
– dni powszednie: Magda Mazgaj, tel. 517 442 478
– weekendy: Regionalne Centrum Informacji Turystycznej w Kielcach: tel. 41 348 00 60
Liczymy, że w tym wciąż trudnym pandemicznym okresie autokar uatrakcyjni ofertę turystyczną Świętokrzyskiego.
www.portal.polaniec.eu