Strona główna POWIATY „Bez Was nie istniałby świat” – Dzień Kobiet w Staszowie

„Bez Was nie istniałby świat” – Dzień Kobiet w Staszowie

Wspaniałym koncertem Tadeusza Seiberta, słodkim poczęstunkiem i lampką szampana uczczono Dzień Kobiet w Staszowie. Ten wyjątkowy dzień świętowało ponad 200 mieszkanek gminy Staszów.

Koncert z okazji Dnia Kobiet, corocznego święta obchodzonego 8 marca, na stałe wpisał się w kalendarz staszowskich wydarzeń kulturalnych. Wszystkie Panie, które przybyły w sobotni wieczór, 5 marca, do Staszowskiego Ośrodka Kultury osobiście przywitał Leszek Kopeć – burmistrz miasta i gminy Staszów, który wraz z Dominikiem Rożkiem – Radnym Rady Miejskiej w Staszowie, wręczył każdej kobiecie symboliczny kwiat. Wraz z mieszkankami gminy Staszów świętowały między innymi Anna Krupka – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, dr Ewa Kondek – zastępca burmistrza oraz Agnieszka Wojdan – Członek Zarządu Enea Elektrownia Połaniec S.A.

Burmistrz Leszek Kopeć wszystkim kobietom zgromadzonym w sali widowiskowej Staszowskiego Ośrodka Kultury złożył najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta. – Dzisiaj wyjątkowy dzień dla wszystkich Pań. Piękny dzień, w którym my, mężczyźni, w szczególny sposób doceniamy rolę wszystkich kobiet zarówno w społeczeństwie, rodzinie, kulturze, środowisku zawodowym, jak i w całym świecie. No bo jak by bez Was wyglądał świat? Bez Was by nie istniał – zwrócił się do zgromadzonych Pań burmistrz Leszek Kopeć. – Wasz uśmiech, troskliwość, delikatność, a jednocześnie siła, z jaką pokonujecie wyzwania zasługują na słowa uznania i szacunku – mówił włodarz. – Dzięki Wam świat jest lepszy i piękniejszy, a słowa rodzina, dom, czy też miłość nabierają szczególnego znaczenia – kontynuował burmistrz. – Pragnę w imieniu wszystkich mężczyzn z terenu gminy Staszów złożyć Wam drogie Panie najcudowniejsze życzenia – nieustającego uśmiechu, wielu powodów do radości i tego, aby każda chwila w Waszym życiu była pełna sukcesów i powodów do dumy. Niech każdy dzień będzie dla Was Dniem Kobiet – podsumował Leszek Kopeć, przekazując jednocześnie na ręce Anny Krupki, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, symboliczny bukiet kwiatów.

Przed damską publicznością w Staszowie wystąpił Tadeusz Seibert wraz zespołem. Artysta zaprezentował swoje autorskie utwory „Pod prąd”, czy też „Nie!obojętność”. Występ finalisty X edycji The Voice of Poland w Staszowskim Ośrodku Kultury spotkał się z ogromnym entuzjazmem publiczności, czego wyrazem były owacje na stojąco. Po koncercie na wszystkie Panie czekał słodki poczęstunek oraz lampka szampana.

Tadeusz Seibert ukończył wokalistykę jazzową na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Po raz pierwszy na scenie wystąpił w programie telewizyjnym „Od przedszkola do Opola” mając 5 lat. Jest laureatem ogólnopolskich festiwali piosenki, programu „Szansa na sukces”, uczestniczył w 58. edycji KFPP Opole 2021r. Swój pierwszy album wydał dwa lata wcześniej.

Organizatorem koncertu Tadeusza Seiberta z okazji Dnia Kobiet był burmistrz Leszek Kopeć oraz Staszowski Ośrodek Kultury. Sponsorami wydarzenia byli: Gmina Staszów, Enea Elektrownia Połaniec, Zakład Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Staszowie, Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Staszowie Spółka Gminy z o.o., PSB BEL-POL Staszów, Balkar, Dylmex, Glassworks Wrześniak oraz Piekarnia „Zdrowiej” Podmaleniec.

staszow.pl