Strona główna POWIATY Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Sandomierza

Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Sandomierza

Podczas wieczornej, niedzielnej mszy świętej 15 grudnia 2019 r. odbyło się przekazanie przez sandomierskich harcerzy Światła Betlejemskiego. Aby światło zawitało do Sandomierza, harcerze musieli wybrać się do Zakopanego, gdzie w sanktuarium na Krzeptówkach odebrali je od słowackich skautów. Trzydniowy zlot harcerski odbył się pod hasłem „Światło, które daje moc”, z tym ważnym przesłaniem ponad 200 osobowa grupa młodych ludzi spotkała się ze słowackimi rówieśnikami w sercu Tatr. Sandomierscy harcerze przekazali Betlejemskie Światełko Pokoju Diecezji Kieleckiej oraz Diecezji Sandomierskiej. W kościele seminaryjnym pw. św. Michała Archanioła młodzież z miejscowego Hufca ZHP przekazała światło bp Krzysztofowi Nitkiewiczowi, Marcinowi Piwnikowi, staroście sandomierskiemu oraz burmistrzowi Marcinowi Marcowi.

– Betlejemskie światło pokoju, które przywieźliście dzisiaj do Sandomierza symbolizuje Chrystusa i jego zbawczą misję. Niech stanie się dla was i dla innych znakiem nadziei. Niech zrodzą się dzięki niemu konkretne pomysły i czyny – podkreślał biskup.

W tym roku Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Polski już po raz dwudziesty dziewiąty. W sandomierskim spotkaniu wzięli udział harcerze i zuchy z Annopola, Gościeradowa, Dwikóz, Kleczanowa, Liśnika Dużego, Samborca, Chobrzan, Gór Wysokich, Koprzywnicy oraz Sandomierza.