Strona główna POWIATY Betlejemskie Światełko Pokoju zawitało do Staszowa

Betlejemskie Światełko Pokoju zawitało do Staszowa

17 grudnia staszowscy harcerze przekazali Leszkowi Kopciowi, burmistrzowi miasta i gminy Staszów, Betlejemskie Światełko Pokoju. Zuchy i harcerze już po raz dwudziesty przywieźli płomień do Staszowa, aby zanieść go włodarzom oraz mieszkańcom.

W Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem płonie wieczny ogień. To właśnie od niego, co roku, odpala się jedną malutką świeczkę, której płomień niesiony jest przez skautów w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty. 15 grudnia w Sanktuarium na Krzeptówkach w Zakopanem słowaccy skauci przekazali polskim harcerzom Betlejemskie Światełko Pokoju. W uroczystościach udział wzięło ok. 4 tys. harcerzy z całej Polski.

Betlejemskie Światełko Pokoju zostało przywiezione przez zuchów i harcerzy z ZPO nr 1 w Staszowie. Harcerze co roku przekazują Światełko na ręce burmistrza. W Urzędzie Miasta i Gminy w Staszowie młodzi harcerze, wraz z opiekunami, złożyli życzenia burmistrzowi Leszkowi Kopciowi oraz dr Ewie Kondek, zastępcy burmistrza miasta i gminy Staszów.

W tym roku przekazaniu Światła towarzyszy hasło „Światło, które daje moc”. W 29-letniej historii Betlejemskiego Światła Pokoju nigdy nie zdarzyło się by Światło nie wyruszyło z Betlejem w swoją drogę. To czyni z niego znak pokoju i symbol pojednania między narodami. Dowód na to, że ludzie mimo wielu różnic, potrafią wspólnie działać.

www.staszow.pl