Strona główna POWIATY Bartosz Tomala wicemistrzem Polski Młodzików w zapasach

Bartosz Tomala wicemistrzem Polski Młodzików w zapasach

Srebrny medal indywidualnie oraz jedno miejsce w pierwszej dziesiątce, i jedno miejsce w drugiej dziesiątce – tak zakończył się bilans startowy zapaśników Miejskiego Klubu Sportowego „CZARNI” Połaniec, w Mistrzostwach Polski Młodzików, które odbyły się w miniony weekend w Stargardzie.
W zawodach rywalizowało 244 zawodników z 59 klubów. Najlepiej w ekipie CZARNYCH Połaniec zaprezentował się Bartosz Tomala, który został wicemistrzem kraju w kategorii 57 kilogramów. Ponadto Filip Damm został sklasyfikowany na dziewiątej pozycji w kategorii do 41 kg, a Bartosz Dusza uplasował się na 19 miejscu w kategorii 48 kilogramów.

Jest to już trzeci wychowanek trenera Tadeusza Szkwarka, który w 2019 roku wywalczył medal na najważniejszej imprezie sportowej.
– Patryk Jurkowski w Mistrzostwach Polski Juniorów (do lat 20) 12-14.04.2019 r. w Międzyzdrojach- brązowy medal.
– Weronika Kapinos na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w zapasach kobiet kadetek (do lat 17) 1-3.05.2019, W Staszowie (dla tej grupy wiekowej są to Mistrzostwa Polski) – srebrny medal.
– Bartosz Tomala w Mistrzostwach Polski Młodzików 22-24.11.2019 W Stargardzie- srebrny medal.
Po raz pierwszy w 37 letniej historii połanieckich zapasów zdarzyło się, że na Mistrzostwach Polski w każdej grupie wiekowej nasi zapaśnicy zdobyli medale.
www.portal.polaniec.eu