Strona główna POWIATY Barbórkowa akcja krwiodawstwa dla Ali

Barbórkowa akcja krwiodawstwa dla Ali

Aż 68 osób oddało krew w staszowskim magistracie w poniedziałek, 28 listopada. W Barbórkowej akcji honorowego krwiodawstwa zebrano łącznie 30 litrów tego najcenniejszego daru życia.

Barbórkowa akcja honorowego krwiodawstwa to cykliczne wydarzenie, które organizowane jest przez Klub Honorowych Dawców Krwi PCK działający przy Grupie Azoty Siarkopol „Krewniacy” we współpracy z Urzędem Miasta i Gminy w Staszowie, Nadleśnictwem Staszów, Fundacją „La Zebra” oraz Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach. Tegoroczna zbiórka krwi została przeznaczona dla Alicji Toporowskiej ze Staszowa. Siedmiolatka walczy z ostrą białaczką limfoblastyczną, a podczas leczenia każda kropla krwi jest na wagę złota.

Do akcji krwiodawstwa z chęcią włączali się zarówno mieszkańcy miasta, jak i pracownicy „Siarkopolu”, uczniowie miejscowych szkół średnich, staszowskie „Morsy”, a także radni Rady Miejskiej w Staszowie.

Jak podkreśla dr Leszek Kopeć – burmistrz miasta i gminy Staszów, dzięki tak życzliwym i wrażliwym ludziom, jakimi są krwiodawcy, możliwe jest wykonywanie skomplikowanych operacji, ratowanie zdrowia, a nierzadko i ludzkiego życia. – Ofiarowanie własnej krwi jest najcenniejszym darem, jaki można podarować innym – powiedział włodarz. – Krew jest potrzebna codziennie, nie tylko osobom poszkodowanym w wypadkach, ale też cierpiącym na szereg poważnych chorób – dodał – Jej jedynym źródłem jest zdrowy człowiekwięc oddając krew możemy uratować czyjeś życiea to nic nie kosztujedlatego gorąco zachęcam do włączania się w akcje honorowego krwiodawstwa – dodaje burmistrz Leszek Kopeć.

Miłym akcentem barbórkowej akcji krwiodawstwa było losowanie wśród osób oddających tego dnia krew upominków ufundowanych przez Grupę Azoty Siarkopol, Urząd Miasta i Gminy w Staszowie oraz Fundację „La Zebra”. Każdy krwiodawca otrzymał również sadzonkę sosny od Nadleśnictwa Staszów.

Wszystkim, którzy podzielili się tym najcenniejszym darem życia, składamy serdeczne podziękowania. Natomiast chętnych do udziału w najbliższej akcji krwiodawstwa zapraszamy do staszowskiego magistratu już 12 grudnia.

staszow.pl