Strona główna POWIATY Bajkowy Dzień Dziecka w Stalowej Woli

Bajkowy Dzień Dziecka w Stalowej Woli

Myszka Miki i Minnie, Smerfetka, Świnka Pepa, Minionek i Miś Puchatek, odwiedziły 1 czerwca Stalową Wolę, by spotkać się z najmłodszymi mieszkańcami miasta. Nie zabrakło też balonów z przekazem, stalowowolskich krówek, darmowej waty cukrowej i popcornu. A to wszystko z okazji święta dzieci.

– Nie ma nic piękniejszego niż Dzień Dziecka, nie ma nic piękniejszego niż uśmiech dzieci, najmłodszych mieszkańców Stalowej Woli – mówił prezydent Lucjusz Nadbereżny, któremu towarzyszyli: zastępca Renata Knap oraz przewodniczący Rady Miejskiej Stanisław Sobieraj. – Wszystkim pociechom życzymy, żeby ten uśmiech nigdy z Waszych twarzy nie schodził, a Stalowa Wola była miastem radosnym i przyjaznym dla rodzin – dodał prezydent Stalowej Woli.

– W dniu tak szczególnym dla wszystkich nas – rodziców i dzieci chciałbym życzyć wszystkim pociechom zdrówka, radości i niech Dzień Dziecka trwa cały czas – mówił Przewodniczący Rady Miejskiej Stanisław Sobieraj. Wiceprezydent Renata Knap natomiast wszystkim bohaterom dnia życzyła spełnienia marzeń oraz ogromnej miłości najbliższych.

Pierwszym punktem, gdzie na dzieci czekały bezpłatne atrakcje w postaci waty cukrowej i popcornu oraz bajkowych postaci był Park Miejski. Następnie prezydent, zastępca i przewodniczący wraz z balonami i słodyczami, w otoczeniu niecodziennej, kolorowej świty przeszli ulicami Stalowej Woli, by wywołać uśmiech u jak największej liczby dzieci.

Kolejno więc udali się na Centralny Plac Zabaw, pod napis Stalowa Wola na skrzyżowaniu Al. Jana Pawła II i ul. KEN, na Rynek w Rozwadowie, plac zabaw przy ul. Energetyków, błonia nadsańskie, Plac Piłsudskiego przed Miejskim Domem Kultury i ponownie do Parku Miejskiego. Wesoła gromada nie zapomniała też odwiedzić dzieci z Domu Dziecka w Stalowej Woli.

Największym powodzeniem tego dnia, co nas nie dziwi, cieszyły się bajkowe postaci, które bawiły się z dziećmi, pozowały do zdjęć i wywoływały zachwyt na twarzach małych stalowowolan. Nie mniej dzieci cieszyły się z otrzymanych balonów z przekazem: Łączy nas Stalowa Wola, Dobrze, że jesteś, czy Trzymajmy się Razem. Stalowa Wola po stagnacji spowodowanej epidemią znów ożyła i tętniła radością i kolorami.

 

www.stalowawola.pl