Strona główna POWIATY Atrakcje dla dzieci podczas wystawy gospodarczej w Stalowej Woli

Atrakcje dla dzieci podczas wystawy gospodarczej w Stalowej Woli

Gospodarka – trudne słowo, ale nie musi być nudne. 16 stycznia organizatorzy wystawy „Od COP do Gospodarki 4.0” Stalowa Wola 2020 pokażą, także dzieciom, że wydarzenia gospodarcze mogą być ciekawe i inspirujące. Oprócz wystawców i paneli tematycznych, na najmłodszych na hali ARP przy ul. Kasprzyckiego, gdzie odbędzie się wydarzenie, będzie czekać szereg atrakcji. Gościem honorowym wystawy będzie Prezydent RP Andrzej Duda.

Podczas wydarzenia, od godziny 11.00 do 17.00 dzieci zobaczą niezwykłe wyroby polskich producentów, którzy zaprezentują się w ramach Polskiej Wystawy Gospodarczej. Najmłodsi zwiedzający będą mogli obejrzeć ciężkie sprzęty wojskowe, nowoczesne roboty, ale także spróbować tradycyjnych potraw.

To jednak nie jedyne atrakcje dla nich przygotowane przez organizatorów. Na hali ARP przy ul. Kasprzyckiego pojawi się planetarium, fotobudka, stanowisko budowania rakiet, rzeźbienie w soli, będą pokazy wytopu szkła i wiele innych. Zainteresowani będą mogli też zobaczyć fascynujący pojedynek mistrza lutowania z robotem lutowniczym.

Miejski Zakład Komunalny pokaże drukarkę 3D z możliwością wydrukowania własnych gadżetów, czy stoiska start-upów. Nie zabraknie też warsztatów ekologicznych, czy pokazów chemicznych z wodą. Na stoisku Lasów Państwowych dzieci poznają rośliny i zwierzęta żyjące w stalowowolskich lasach i otrzymają własną sadzonkę drzewka. Z piłkarzami Piłkarskiej Spółki Akcyjnej „Stal” Stalowa Wola będzie można postrzelać bramki, a z „Lasowiakami” porozmawiać i zrobić zdjęcie. Muzeum Regionalne
w Stalowej Woli zorganizuje natomiast warsztaty malarskie. Na stoisku Podkarpacia każdy
z gości będzie miał również unikalną okazję odbycia niecodziennej podróży szlakiem Green Velo w kapsule 5D.

Nie lada gratką dla dzieci, ale również dla dorosłych, będzie spotkanie z Prezydentem RP Andrzejem Dudą, który otworzy wystawę „Od COP do Gospodarki 4.0” o godzinie 12.30.

Ze względu na kontrolę bezpieczeństwa, na miejsce wydarzenia należy przybyć do godziny 12.00. Parkingi i wejście znajdują się od ul. Kasprzyckiego w sąsiedztwie budynku Huty Stalowa Wola – Z5. 16 stycznia pod halę ARP będą kursować autobusy komunikacji miejskiej, które bezpłatnie przywiozą zainteresowanych na wystawę. Szczegóły dotyczące rozkładu jazdy i parkingów na stronie: http://bit.ly/2slQijR.

Organizatorami wydarzenia „Od COP do gospodarki 4.0” są: Lucjusz Nadbereżny Prezydent Miasta Stalowej Woli, Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Władysław Ortyl Marszałek Województwa Podkarpackiego, Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. Polskiej Wystawie Gospodarczej będzie osobiście patronował prezydent RP Andrzej Duda.

Partnerami głównymi wydarzenia są: Huta Stalowa Wola S.A., Polska Grupa Zbrojeniowa S.A., Liugong Dressta Machinery Sp. z o.o. Partnerami organizacyjnymi natomiast: Zamek w Baranowie Sandomierskim, Superior Industries Production Poland Sp. z o.o., Halmar Sp. z o.o., LedLive, PPH CERKAMED Wojciech Pawłowski, Miejski Zakład Komunalny Sp. z o.o., Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli, Thoni Alutec Sp. z o.o., Muzeum Regionalne w Stalowej Woli.

Program Wystawy „Od COP do gospodarki 4.0” Stalowa Wola 2020

z udziałem Prezydenta RP Andrzeja Dudy

16 stycznia 2020

nowa hala ARP, ul. Kasprzyckiego

12.30 / uroczyste otwarcie wystawy przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę

13.15 / Panel „Od COP do gospodarki 4.0”

13.45 / Panel Gospodarczy pod patronatem Dziennika Gazety Prawnej oraz Agencji Rozwoju Przemysłu

11.00 – 17.00 / zwiedzanie stref wystawowych: PWG, Wystawy Gospodarki i Kultury Województwa Podkarpackiego i Stalowej Woli oraz Strefy Edukacyjnej dla Dzieci

www.stalowawola.pl