Strona główna POWIATY Aqua aerobik i gimnastyka dla seniorów na Pływalni „DELFIN” w Połańcu

Aqua aerobik i gimnastyka dla seniorów na Pływalni „DELFIN” w Połańcu

Bez względu na wiek i stopień sprawności ruchowej, zajęcia na basenie wpływają pozytywnie na rozwój psychofizyczny i sprawność ruchową. Wyzwalają nie tylko naturalną potrzebę ruchu, ale pozwalają na kreowanie samodzielnej aktywności ruchowej.

Zajęcia prowadzone przez  doświadczonych instruktorów z wykorzystaniem atrakcyjnych i zróżnicowanych zestawów ćwiczeń oraz muzyce – w ciekawy i bezpieczny sposób zachęcają do ćwiczeń w wodzie. Gimnastyka w wodzie ponadto w sposób harmonijny i symetryczny rozwija całe ciało, bardziej pobudza  mięśnie niż inna forma aktywności fizycznej. Jest swoistą gimnastyką mięśni i stawów, zmniejsza napięcie mięśniowe, stymuluje prawidłowy rozwój gorsetu mięśniowego i aparatu kostno – stawowego. Zajęcia na basenie są dla wielu uczestników ważnym uzupełnieniem zajęć domowych.

Aqua aerobik to zajęcia grupowe, odbywające się w wodzie. Uczestnicy zanurzeni są w basenie do ramion. Opór wody powoduje, ze nogi i ręce pracują ze zdwojoną siłą, a dzięki sile wyporowej wody wysiłek nie obciąża stawów, a ryzyko kontuzji jest minimalne natomiast skóra poddawana jest dynamicznemu masażowi. Zajęcia   łączą w sobie zalety wysiłku kardio i siłowego. Ćwiczenia rozwijają kondycję, wytrzymałość a także wzmacniają mięśnie i ujędrniają kluczowe partie ciała: nogi, ramiona, brzuch, pośladki, a tkanka tłuszczowa ulega rozbiciu, zlikwidowany zostaje cellulit, a skóra staje się gładsza i bardziej jędrna. 45 minut aqua aerobiku pozwala spalić od 400 do 500 kcal, czyli o wiele więcej niż trwające tyle samo zwykłe zajęć fitness.

Gimnastyka w wodzie dla seniorów przeznaczona jest dla osób, którym dokuczają bóle pleców, mięśni, stawów jak i dla tych co na co dzień odczuwają negatywne skutki braku aktywności lub chcą wrócić do pełnej sprawności po przebytych urazach czy kontuzjach. To forma łagodnej rehabilitacji mająca na celu wzmocnienie mięśni, a jednocześnie pozbycie się napięcia będącego najczęstszą przyczyną bólu. Podczas zajęć uczestnicy wykonują proste ćwiczenia zwiększające zakres ruchomości w stawach, odciążające kręgosłup, poprawiające balans i koordynację. Gimnastyka w wodzie świetnie odpręża i relaksuje. Zapraszamy seniorów na gimnastykę w poniedziałki i czwartki o godz. 17:45 lub 18:30.

www.portal.polaniec.eu