Strona główna POWIATY Miasto Tarnobrzeg Apelujemy – do urzędu, sądu, kościoła i sklepu wchodzimy w maseczkach!

Apelujemy – do urzędu, sądu, kościoła i sklepu wchodzimy w maseczkach!

dezyDo tarnobrzeskiego magistratu powróciła bezpośrednia obsługa interesantów, ale wciąż obowiązują sanitarne zalecenia. Gdy w regionie z powodu zagrożenia koronawirusem ponownie zamykane są urzędy, biblioteki ponawiamy więc apel o utrzymywanie środków ostrożności. W budynku Urzędu Miasta Tarnobrzega, podobnie jak każdej innej instytucji, kościele czy w każdym sklepie obowiązuje dystans społeczny, maseczki oraz dezynfekcja rąk lub rękawiczki!

Po zniesieniu dokuczliwych dla wszystkich blokad i zachłyśnięciu się brakiem barier, niestety, ale dochodzi do kolejnych zakażeń w regionie. Na Podkarpaciu, po krótkim czasie, gdy nie potwierdzono ani jednego przypadku Covid-19, od kilku dni odnotowuje się po kilka, kilkanaście nowych zachorowań dziennie. Nie stosując się do wciąż jeszcze obowiązujących  zaleceń sanitarnych, nawet nieświadomie, możemy przyczynić się do rozprzestrzeniania się wirusa. Szczególną ostrożnością i odpowiedzialnością należy się wykazać w budynkach użyteczności publicznej, bez względu czy będzie to budynek administracji publicznej, wymiaru sprawiedliwości, kultu religijnego, opieki zdrowotnej, oświaty, kultury, czy handlu.

– Rozumiem, że maseczki  nie są wygodne, że jest duszno, ale przecież nie musimy ich nosić w otwartej przestrzeni, więc poza nią, na czas załatwiania sprawy, czas pobytu w urzędzie, przychodni, kościele, czy sklepie zakryjmy nos i usta. Tylko bowiem od nas zależy, czy te wszystkie instytucje, palcówki, kościoły będą w pełni mogły funkcjonować, będą mogły bezpośrednio świadczyć swe usługi – z apelem do mieszkańców o utrzymywanie środków ostrożności zwraca się prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek.

Urząd Miasta w Tarnobrzegu od kilkunastu dni powrócił do bezpośredniej obsługi interesantów, ale jednak każdy z nich respektować musi pewne ograniczenia narzucone przepisami prawa, stosować określone procedury wymagane w sytuacji epidemii. Przypominamy, przy jednym stanowisku obsługi przebywać może tylko jedna osoba (ewentualnie z opiekunem). Wchodząc do środka budynku należy zdezynfekować ręce lub skorzystać z rękawiczek. Obowiązuje również nakaz zasłaniania ust i nosa oraz zachowania bezpiecznej odległości od rozmówcy, min. 1,5 m. Dokładne informacje nt. procedur epidemicznych obowiązujących aktualnie w Urzędzie Miasta Tarnobrzega znajdują się na oficjalnej stronie miasta:

http://www.tarnobrzeg.pl/aktualnosci/od-15-czerwca-2020-r-urzad-miasta-tarnobrzega-znosi-kolejne-ograniczenia-,2500.html

Nie bagatelizujmy tych wytycznych. Od poniedziałku 22 czerwca zamknięty dla bezpośredniej obsługi interesantów został Urząd Gminy w Radomyślu nad Sanem, wciąż zamknięty pozostaje Urząd Gminy Wiązownica, kwarantanna nałożona została na Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Sanoku, przez epidemię zamknięty pozostaje jeden z punktów bibliotecznych Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie, rzeszowska Klinika Hematologii wstrzymała przyjęcia pacjentów, kwarantanna w parafii w Kiełkowie, odwołana I Komunia Święta. To doniesienia z regionu tylko z ostatniego tygodnia. –

Stąd kolejne apele o dezynfekowanie rąk, zachowanie dystansu społecznego oraz utrzymywanie innych środków ostrożności. W przeciwnym razie wrócimy do czasów z początków epidemii. Bądźmy odpowiedzialni – dodaje prezydent Bożek.

 

www.tarnobrzeg.pl