Strona główna POWIATY mielecki Apel Starosty Mieleckiego

Apel Starosty Mieleckiego

Apel Starosty Mieleckiego

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym wszyscy musimy wspólnie podjąć działania zmierzające do ograniczenia rozprzestrzeniania się groźnego koronawirusa covit-19. Głównymi ośrodkami walki z wirusem są służby sanitarno-epidemiologiczne powiatowe i wojewódzkie a także służba zdrowia w tym szpital w Mielcu, jego oddział zakaźny oraz pogotowie ratunkowe. Skala epidemii oraz związane z tym duże potrzeby na: środki ochronne dla personelu medycznego i chorych, środki dezynfekujące, sprzęt medyczny spowodowała niedobór wymienionych materiałów. Dlatego bardzo cenna dla nas jest pomoc rzeczowa i finansowa; firm, instytucji, stowarzyszeń, prywatnych osób dla naszego szpitala, pogotowia ratunkowego.

Pragnę podziękować serdecznie wszystkim tym, którzy udzielili pomocy finansowej i rzeczowej naszym służbom medycznym. Przekazuję wielkie wyrazy uznania i wdzięczności dla pracowników medycznych naszego szpitala, ratowników pogotowia ratunkowego oraz służb sanitarno-epidemiologicznych. Mam świadomość tego, że potrzeby każdego dnia stają się coraz większe.

W związku z powyższym zwracam się gorąco do Państwa z prośbą o dalszą pomoc w walce tą epidemią groźnego koronawirusa. W chwili obecnej przyda się wszystko, od środków finansowych, po środki dezynfekcyjne, catering, maseczki ochronne czy nawet wodę butelkowaną.

Pragnę poinformować, że na bieżąco śledzimy rozwój wydarzeń. Razem ze służbami medycznymi naszego szpitala i pogotowia ratunkowego, służbami sanitarnymi powiatu i województwa, Wojewodą Podkarpackim oraz Podkarpackim Oddziałem NFZ, policją, strażą pożarną, samorządami lokalnymi podejmujemy na bieżąco określone działania by sprostać kolejnym trudnym zadaniom walki z epidemią koronawirusa.

Pozostańmy również otwarci na naszych najbliższych, na naszych sąsiadów i znajomych. W tym czasie nie do przecenienia są nawet najprostsze gesty. Gesty świadczące o tym, że nikt nie pozostaje sam.

Stanisław Lonczak
Starosta Mielecki

www.powiat-mielecki.pl