Strona główna POWIATY mielecki Alternatywne lekcje WF online z Moniką Pyrek

Alternatywne lekcje WF online z Moniką Pyrek

Uczniowie dwóch mieleckich placówek oświatowych: Szkoły Podstawowej nr 9 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Władysława Jasińskiego „Jędrusia” oraz Szkoły Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi im. św. Jana Pawła II wezmą udział w alternatywnej lekcji wychowania fizycznego online organizowanej przez Fundację Moniki Pyrek. WF online dla uczniów z Mielca odbędzie się 21.05 o godz. 9:00 i będzie trwał godzinę,

Była czołowa polska lekkoatletka specjalizująca się w skoku o tyczce, medalistka mistrzostw świata i czterokrotna olimpijka wychodzi naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom całego środowiska szkolnego. Uczniowie i nauczyciele biorący udział w projekcie mogą spodziewać się ogromu motywacji i inspiracji oraz co najważniejsze – doskonałej, sportowej zabawy!

Chętnych do połączenia się z Moniką Pyrek w celu wspólnej aktywności nie brakuje. Wśród  miast, które biorą udział w aktualnej edycji akcji (Lublin, Pruszcz Gdański, Włocławek, Kędzierzyn-Koźle, Białystok, Warszawa, Piła, Szczecin, Szczytno) znalazł się także Mielec.  Udział w wydarzeniach jest bezpłatny,  a uczestnicy otrzymują pakiety w postaci koszulek i sportowych gadżetów.

– Nie możemy spotykać się w szkołach, tak jak robiliśmy to dotychczas, więc wyszliśmy z inicjatywą spotkań online! Niezmiennie pokazujemy, że aktywność sportowa łączy się z technologią i warto bawić się sportem. Zachęcam do aktywnego uczestnictwa! – mówi Monika Pyrek zachęcając uczniów do udziału w lekcjach.

Warto również wspomnieć o e-platformie alternatywnelekcjewf.pl. Jest ona darmowa i ogólnodostępna, każdy może z niej skorzystać. Nauczyciele, rodzice, uczniowie, każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. Materiały wideo, gry i zabawy, podcasty, quizy i artykuły na przeróżne sportowo-edukacyjne tematy.

Projekt jest organizowany w ramach działań Kinder Joy of moving Alternatywne Lekcje WF e-platforma, współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, partnerem tytularnym jest Ferrero Polska organizator Kinder Joy of moving.

Więcej informacji dostępne na stronach www.alternatywnelekcjewf.pl i www.fundacjamonikipyrek.pl.

Kontakt: biuro@fundacjamonikipyrek.pl

 

www.mielec.pl