Strona główna POWIATY Akcja „Mała książka – wielki człowiek”

Akcja „Mała książka – wielki człowiek”

Miło nam poinformować, że Biblioteka Publiczna w Staszowie po raz kolejny zakwalifikowała się do projektu „Mała Książka Wielki Człowiek” Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które odwiedzi bibliotekę, otrzyma nieodpłatnie Wyprawkę Czytelniczą oraz Kartę Małego Czytelnika.

Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, przedszkolak otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

𝘿𝙡𝙖𝙘𝙯𝙚𝙜𝙤 𝙬𝙖𝙧𝙩𝙤 𝙤𝙙𝙬𝙞𝙚𝙙𝙯𝙖𝙘́ 𝙯 𝙙𝙯𝙞𝙚𝙘𝙠𝙞𝙚𝙢 𝙗𝙞𝙗𝙡𝙞𝙤𝙩𝙚𝙠𝙚̨?
– Dziecko może poznać ważne miejsce na mapie dzieciństwa – bibliotekę – i dzięki temu w pełni stać się uczestnikiem życia kulturalnego.
– Biblioteki oferują nie tylko bezpłatny dostęp do książek, ale też szeroką ofertę kulturalną, dzięki czemu zarówno dzieci, jak i rodzice mogą brać udział w rozmaitych zajęciach, warsztatach i wydarzeniach przygotowanych przez bibliotekarzy.
– Wizyty w bibliotece uczą dziecko samodzielności, podejmowania własnych wyborów i odpowiedzialności za wypożyczoną książkę.

ᴘᴀᴍɪᴇ̨ᴛᴀᴊᴄɪᴇ, ᴢ̇ᴇ ᴍɪᴌᴏśᴄ́ ᴅᴏ ᴄᴢʏᴛᴀɴɪᴀ ᴊᴇsᴛ ᴘʀᴇᴢᴇɴᴛᴇᴍ ɴᴀ ᴄᴀᴌᴇ ᴢ̇ʏᴄɪᴇ!

Kampania „Mała książka – wielki człowiek” to projekt realizowany przez Instytut Książki ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

staszow.pl