Strona główna POWIATY Akcja „kupuj świadomie – PRODUKT POLSKI”

Akcja „kupuj świadomie – PRODUKT POLSKI”

Celem prowadzonej akcji jest zwiększanie wiedzy Polaków na temat znaczenia świadomych decyzji zakupowych. Szczególnie duże znaczenie dla akcji ma obecna trudna sytuacja ekonomiczna i gospodarcza Polski, na którą wpłynął wirus SARS-CoV-2.

Dlatego też, ważne jest, by mieszkańcy naszego kraju zrozumieli wagę i znaczenie podejmowanych każdego dnia decyzji zakupowych, które znacząco wpływają na funkcjonowanie gospodarki oraz wsparcie polskiego rolnictwa. Wybór polskich produktów żywnościowych to pomoc dla polskich rolników oraz przedsiębiorców, a co za tym idzie? praca, przychody, zyski dla firm działających na terenie kraju oraz podatki wspierające lokalne budżety.
Z dniem 1 stycznia 2017 r. weszły w życie przepisy ustawy z dnia 4 grudnia 2016 r. o zmianie ustawy o jakości handlowej artykułów rolno-spożywczych, odnoszące się do dobrowolnego znakowania środków spożywczych informacją PRODUKT POLSKI. Przepisy umożliwiają producentom wyróżniania na rynku produktów wyprodukowanych w Polsce, z polskich surowców. Dzieje się tak poprzez oznakowanie produktów znakiem PRODUKT POLSKI. W taki sposób umożliwiają konsumentom odnalezienie na sklepowej półkach asortymentu wyprodukowanego w kraju, a dzięki prostej grafice, kupujący z łatwością mogą go zauważyć.
W tak trudnym dla wszystkich czasie wspierajmy Produkt Polski. Jednocząc się we wspólnych działaniach, pomóżmy polskim rolnikom i przedsiębiorcom, wspierając krajową gospodarkę.

 

www.baranowsandomierski.pl