Strona główna POWIATY Pracownicy Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu szyją maseczki

Pracownicy Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu szyją maseczki

Pracownicy Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu włączyli się do akcji szycia maseczek ochronnych potrzebnych w związku z epidemią koronawirusa.

Maseczki uszyte w CkiSz zaraz po sterylizacji trafiają do mieszkańców Miasta i Gminy Połaniec.  Do produkcji  wykorzystywane są zarówno materiały do użytku jednorazowego jak i materiały bawełniane, dzięki czemu część maseczek przeznaczona jest do wielokrotnego użytku. Do pracy zaangażowanych jest  11 osób oraz istnieją 4 stanowiska z maszynami do szycia.

Inicjatywa szycia maseczek  spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem przez lokalną społeczność.

Obecnie przechodzimy wszyscy trudny czas, ważne jest aby szczególnie teraz w miarę naszych możliwości odpowiadać na apele o pomoc. Solidarność ludzka, poczucie współodpowiedzialności, empatia i bezinteresowna pomoc są to wartości, które szczególnie w tym czasie są bardzo ważne.

Pomimo trudnej sytuacji pracownicy Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu aktywnie działają również w przestrzeni kultury. Każdego dnia dbają o to by użytkownicy portali społecznościowych mieli dostęp do najciekawszych wydarzeń kulturalnych, interesujących działań i aplikacji. Świetną inicjatywą są wirtualne spacery i recenzje filmowe. Kino „Impresja” zachęca również do wzięcia udziału w akcji #wspieramykinapolskie i zakup biletu do kina z odroczonym terminem realizacji. Dużym zainteresowaniem cieszy się inicjatywa #fotograficznycomeback z mnóstwem zdjęć i wspomnień oraz cotygodniowe, niedzielne wyzwanie dla mieszkańców gminy Połaniec.

www.portal.polaniec.eu