Strona główna POWIATY 70-lecie Polskiego Radia Kielce

70-lecie Polskiego Radia Kielce

Polskie Radio Kielce towarzyszy swoim słuchaczom już 70 lat! 7 października dr Leszek Kopeć, burmistrz Miasta i Gminy Staszów, uczestniczył w obchodach urodzin Radia w Kielcach.

W ramach obchodów jubileuszu 70-lecia Polskiego Radia Kielce zaplanowano szereg atrakcji. W Hotelu „Uroczysko” odbyła się konferencja dotycząca tematyki medialnej. Wykłady wygłosili między innymi profesorowie i wykładowcy z Uniwersytetu Wrocławskiego, Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, czy Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Swoje wystąpienia mieli także m.in. Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, czy Prezes Zarządu Polskiej Agencji Prasowej. W ramach urodzinowych obchodów otworzono także Centrum Edukacji Medialnej. Natomiast w Wojewódzkim Domu Kultury miał miejsce koncert galowy 70-lecia Polskiego Radia Kielce oraz uroczysty bankiet.

Burmistrz Staszowa wręczył na ręce Prezesa Zarządu Radia Kielce Janusza Knapa kwiaty i list gratulacyjny zawierający serdeczne życzenia z okazji jubileuszu. Dziękując za siedem dekad ciężkiej i owocnej pracy, Włodarz dziękował także za wieloletnią współpracę gminy Staszów z Radiem Kielce.

staszow.pl