Strona główna POWIATY

Od 1 lipca zielono-czarni będą mieć nowego Prezesa Zarządu. Talenty w „Stali” Stalowa Wola będzie hartował i wykuwał Tomasz Solecki. – Jestem bardzo szczęśliwy i dumny, że już niebawem będę mógł się przyczynić do działalności i rozwoju klubu. Mam też nadzieję, że swoją pracą i wkładem uda mi się szybko uzyskać zaufanie i sympatię kibiców i wszystkich współpracowników stając się częścią klubowej społeczności – mówi Tomasz Solecki, nowy prezes „Stalówki”.

Tomasz Solecki ma 36 lat i pochodzi z Rzeszowa. Ukończył studia ze specjalności Zarządzanie Zasobami Ludzkimi oraz szereg dodatkowych kursów i szkoleń. Do tej pory swoje doświadczenie budował w sektorze biznesu prywatnego. Piastował stanowiska menadżerskie oraz dyrektorskie. Usprawniał procesy wewnętrzne w firmach oraz komunikację zewnętrzną. – Miałem przyjemność zarządzać firmami produkcyjno–handlowo-usługowymi. Przede wszystkim zajmowałem się rozwojem tych firm, budowaniem struktury, marketingu, wizerunku, jak również byłem odpowiedzialny za sprzedaż. Miałem również przyjemność pełnić te funkcje w jednej z firm zlokalizowanych w Stalowowolskiej Strefie Gospodarczej. Poznałem już więc środowisko i Stalowa Wola nie jest mi obca – mówi nowy Prezes Zarządu PSA „Stal” Stalowa Wola.

Nowy sternik „Stalówki” mówił podczas specjalnie zorganizowanej konferencji o planie strategicznym skierowanym na każdy poszczególny szczebel zarządzania klubem, o uzyskaniu odpowiednich wyników sportowych, ale też o zadbaniu o kwestie finansowe, wizerunkowe i organizacyjne.

Nowy prezes opracował 3- letni plan biznesowy, tożsamy z 5- letnim planem poprzedniego prezesa Mateusza Nowaka. Finansowanie ma odbywać się na wielu płaszczyznach, chciałby otworzyć się na lokalny biznes, ale nie tylko. Swoją pracę w klubie rozpocznie jednak od innych aspektów. – Przede wszystkim najbliższy czas, poświęcę na poznanie wszystkich pracowników i ludzi związanych z klubem. Dla mnie jest to bardzo ważny aspekt, który da mi pierwszy obraz na temat klubu i jego funkcjonowania. Zawsze powtarzam, że klub, firma czy przedsiębiorstwo to ludzie. Ich wkład, praca, kompetencje i zaangażowanie są najważniejsze. Ja w pierwszym etapie chcę je poznać. Równolegle też skupię się na dokonaniu analiz umów, kontraktów, wyników finansowych i innych dokumentów klubowych. Aby rozpocząć prawidłową działalność muszę bardzo dokładnie zapoznać się z obecną sytuacją w klubie – mówi Tomasz Solecki.

A dlaczego zdecydował się, by wystartować w konkursie na stanowisko prezesa PSA „Stal” Stalowa Wola? Jak sam mówi, jest człowiekiem, którego największą pasją jest piłka nożna. – Każdy dzień mojego życia rozpoczyna się z piłką i też się z piłką kończy. Doszedłem do takiego etapu kariery, gdzie moje umiejętności, wiedzę i doświadczenie mogę przełożyć w aspekcie sportowym na rozwój klubu – mówi Solecki.

O przebiegu konkursu na stanowisko Prezesa Zarządu mówił podczas konferencji Stanisław Cisek przewodniczący Rady Nadzorczej Spółki. – 20 marca ogłoszony został konkurs na stanowisko Prezesa Zarządu. Wpłynęły dwie kandydatury, ale po weryfikacji i rozmowach kwalifikacyjnych Rada Nadzorcza nie powierzyła pełnienia tej funkcji żadnemu z kandydatów. W powtórnym konkursie wpłynęło 6 zgłoszeń. W wyniku postępowania kwalifikacyjnego Rada Nadzorcza wybrała Prezesa Zarządu, który będzie pełnił obowiązki od 1 lipca – poinformował Stanisław Cisek.

Przewodniczący Rady Nadzorczej podziękował też prokurentowi Wojciechowi Chodorkowi, który zarządzał Spółką w czasie, gdy nikt nie sprawował funkcji Prezesa w „Stali” Stalowa Wola PSA.

 

www.stalowawola.pl