Strona główna POWIATY Miasto Tarnobrzeg 6 medali dla UKS Delfin Tarnobrzeg

6 medali dla UKS Delfin Tarnobrzeg

Igor Majewski i Albert Borkowski najlepsi zawodnicy zawodów w swoich kategoriach wiekowych.

Zakończyła się Podkarpacka Liga Dzieci 11-12 lat 3 edycja Wiosna 2021, która odbyła się na mieleckiej pływalni. UKS Delfin Tarnobrzeg w klasyfikacji medalowej zajął 3 miejsce zdobywając 6 medali (3 złote, 1 srebrny, 2 brązowe). Najlepszym zawodnikiem zawodów w kategorii chłopców 11 lat i młodsi zajął Albert Borkowski (zawodnik 10 letni) za wyścig 200 m stylem dowolnym z czasem 2:39,95 a jego starszy klubowy kolega Igor Majewski został najlepszym zawodnikiem w kategorii chłopców 12 lat za wyścig 400 m stylem dowolnym z czasem (4:58,00). Igor również został najlepszym zawodnikiem trzech edycji podkarpackiej ligi. Bezkonkurencyjna okazała się sztafeta 4×50 m stylem zmiennym chłopców 12 letnich, która wywalczyła złoty medal w składzie (Jan Pyka, Nikodem Bajer, Igor Majewski, Konrad Szymański). Sztafeta młodsza w tej samej konkurencji zdobyła srebrny medal w składzie (Jan Rumak, Bartłomiej Turbak, Nikodem Kraska, Albert Borkowski). Klub UKS Delfin Tarnobrzeg reprezentowała 17 osobowa ekipa w składzie:  Zuzanna Górak, Jan Rumak, Albert Borkowski, Nikodem Bajer, Konrad Szymański, Weronika Błasiak, Kacper Pełka, Nikodem Kraska, Adam Matusiewicz, Mateusz Gajewski,  Bartłomiej Kozioł. Bartłomiej Turbak, Jan Pyka, Tymoteusz Leżoń, Zuzanna Jajko, Igor Majewski, Kaja Augustyniak.

6 miejsce na dystansie 200 m stylem klasycznym

Gratulacje dla wszystkich dzieci, które wystartowały w zawodach zbierając kolejne doświadczenia.