Strona główna POWIATY 50 lat razem, czyli Złote Gody w gminie Staszów

50 lat razem, czyli Złote Gody w gminie Staszów

70 par małżeńskich z terenu miasta i gminy Staszów obchodziło Jubileusz Złotych Godów, czyli 50. rocznicę ślubu. Z tej okazji w staszowskim magistracie odbyły się uroczyste spotkania Jubilatów z przedstawicielami władz samorządowych.

Uroczystość Złotych Godów odbyła się w środę oraz w czwartek, 22 i 23 czerwca, w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Staszowie. Pary świętujące 50. rocznicę ślubu otrzymały pamiątkowe medale, które w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzeja Dudy, wręczali burmistrz miasta i gminy Staszów, dr Leszek Kopeć, zastępca burmistrza, dr Ewa Kondek oraz kierownik Urzędu Stanu Cywilnego, Mirosława Wieczorek. Obecne podczas spotkania małżeństwa otrzymały również pamiątkowe listy gratulacyjne, a także kwiaty.

– To prawdziwa radość podziwiać, jak dwoje ludzi potrafi przejść razem przez życie. Już 50 lat są Państwo dla siebie oparciem, tworząc razem rodzinę i wzór do naśladowania dla młodszych pokoleń – zwrócił się do zebranych Burmistrz, składając jednocześnie życzenia: – Życzę Państwu wielu wspaniałych dni upływających w zdrowiu i miłości, a także niegasnącego optymizmu i zadowolenia z każdego dnia.

Po części oficjalnej przyszła pora na odrobinę wspomnień, którymi dzielili się Jubilaci, a także słodki poczęstunek. Spotkanie zakończono symboliczną lampką szampana. Jubileusz uświetnił występ zespołu Staszicówka Endriu Band.

staszow.pl