Strona główna POWIATY Aktualne informacje BLISKO Ciebie – dołącz do grona najlepiej poinformowanych

Aktualne informacje BLISKO Ciebie – dołącz do grona najlepiej poinformowanych

Chcesz na bieżąco otrzymywać informacje o tym, co się dzieje w mieście i jakie decyzje są podejmowane? Chcesz znać aktualne informacje na temat koronawirusa? Nie zwlekaj, dołącz do bezpłatnego systemu informacji lokalnej, który pozwala na komunikację trzema kanałami: SMS-em, E-mailem lub przez aplikację Blisko. Wystarczy wejść na stronę https://www.sisms.pl/, wpisać Stalowa Wola i zarejestrować się. Zachęć bliskich i znajomych, by dołączyli do grona najlepiej poinformowanych.

Bezpłatny Mobilny System Informacji dla mieszkańców zawiera aplikację mobilną skierowaną do mieszkańców Stalowej Woli, system powiadamiania SMS w przypadku użytkowników posiadających starsze modele telefonów oraz kanał e-mail do odbioru stacjonarnego i mobilnego.

– Mobilny system powiadamiania wpływa na bezpieczeństwo i komfort życia mieszkańców Stalowej Woli, gdyż w szybki i przystępny sposób możemy poinformować każdego, kto zarejestruje się w systemie, o nadchodzących zagrożeniach, wydarzeniach czy decyzjach. System umożliwia także komunikację dwustronną, użytkownik może skontaktować się z Urzędem, wysyłając wiadomość za pomocą aplikacji Blisko – mówi Lucjusz Nadbereżny Prezydent Miasta Stalowej Woli.

JAK POBRAĆ APLIKACJĘ?

Aplikacja mobilna Blisko obsługuje trzy platformy: Android, iOS, Windows Mobile. Użytkownik ma możliwość pobrania aplikacji z platform: App Store czy Windows Store. Wystarczy wpisać słowo „Blisko”. Następnie wybrać interesującą miejscowość i nadawców, od których chcemy otrzymywać informacje i to wszystko.

Na chwilę obecną pobranie aplikacji z platformy Google Store jest nieco utrudnione. Wpływ na to ma bardzo duży wzrost liczby wysyłanych komunikatów o tematyce związanej z koronawirusem, co podlega dodatkowej kontroli ze strony firmy Google. Aplikację można jednak pobrać bezpośrednio z pliku, poza Google Play.

Instalacja aplikacji BLISKO z pliku, krok po kroku:

 1. Uruchom w przeglądarce swojego urządzenia link: https://static.strefamieszkanca.pl/blisko.apk
  2. Pobierz plik blisko.apk na urządzenie Android
  3. Uruchom plik i postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie
  4. Jeśli korzystasz ze standardowych ustawień telefonu, może pojawić się komunikat bezpieczeństwa informujący o zagrożeniu wynikającym z instalowania nieznanych aplikacji. Aplikacja jest bezpieczna. Zatwierdź ostrzeżenie i przejdź dalej.
  5. Aplikacja zostanie zainstalowana na Twoim urządzeniu.

KANAŁ SMS ORAZ E-MAIL

Kanał SMS jest alternatywą dla starszych modelów telefonów. Nadawca może wysyłać krótkie wiadomości tekstowe, które odbieramy na wszystkich typach telefonów komórkowych. SMS ma spore ograniczenia tekstowe, jednak jest najszybsza formą ostrzegania lub powiadamiania o najważniejszych sprawach.

Kanał e-mail służy do odbioru stacjonarnego i mobilnego. Jest to rozwiązanie dla osób, które nie chcą instalować w telefonie aplikacji BLISKO, ale chcą otrzymywać pełne informacje wraz z grafikami.

KTO JEST NADAWCĄ?

W Stalowej Woli nadawcami są: Miasto Stalowa Wola, Miejska Biblioteka Publiczna, Miejski Dom Kultury, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Muzeum Regionalne. Można również wybrać nadawców ogólnych: Koronawirus – serwis informacyjny, Komenda Główna Policji, Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie, wyłączenia prądu, jakość powietrza, child alert oraz alergie – komunikaty pyłkowe.

JAK KORZYSTAĆ Z SYSTEMU SISMS?

Wpisz w wyszukiwarce swoją miejscowość

 • Sprawdź z jakich kanałów komunikacji korzystają nadawcy (Aplikacja Blisko, SMS, E-mail)
 • Jeśli masz smartfona pobierz bezpłatną aplikację BLISKO
 • Jeśli chcesz otrzymywać wiadomości SMS lub E-mail, zarejestruj się przez formularz on-line
 • Każdy nadawca proponuje własny zestaw serwisów – wybierz te serwisy, które Cię interesują
 • W każdej chwili możesz zmieniać swoje ustawienia: nadawców i ich serwisy, kanały komunikacji

www.stalowawola.pl